Autogaz - fakty  
 
 
Bezpieczeństwo autogaz  
 
 
Autogaz - czytelnia  
 
 
FAQ  
 
 

Publikacje własne

STAG – idealna instalacja autogas

10.11.2015 SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ
 
 

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów instalacji gazowych. Dostępne są instalacje należące do różnych generacji i różnych serii, oparte na różnych sterownikach, z różnymi reduktorami czy listwami wtryskowymi.

Wybór optymalnego rozwiązania nie jest więc łatwy. By wyjść naprzeciw zagubionym nieco kierowcom, specjaliści z firmy AC S.A., opierając się na doświadczeniach autoryzowanych warsztatów montujących instalacje, opracowali "idealną instalację LPG".

Idealną, czyli taką, która spełni oczekiwania większości kierowców, która nie będzie zbyt droga, ale jednocześnie będzie niezawodna. Która nie pogorszy osiągów samochodu, a pozwoli na duże oszczędności.

Jaka jest więc idealna instalacja? Jej sercem jest sterownik sekwencyjnego wtrysku gazu STAG-4 QBOX PLUS. Został opracowany na bazie sprawdzonych i szeroko wykorzystywanych sterowników serii STAG-4 i STAG 300.

Sterownik wyposażony został w zintegrowany adapter OBD z systemem autoadaptacji ISA3. Głównym zadaniem tego systemu jest modyfikowanie w czasie rzeczywistym mapy gazowej w funkcji obrotów silnika. System działa w ten sposób, że najpierw jest tworzona wzorcowa mapa benzynowa. Następnie sterownik przełącza się na zasilanie gazowe i w czasie rzeczywistym porównuje pracę silnika przy określonych obrotach i obciążeniu ze wzorcem. Umożliwia to bardziej precyzyjne wyliczanie dawki gazu dostarczanej do kolektora ssącego. Ponadto adapter OBD umożliwia podgląd dowolnych parametrów dostępnych przez to złącze diagnostyczne, w tym kasowanie ewentualnych błędów (wyłącznie przez operatora).

Kolejnym elementem idealnej instalacji jest reduktor STAG R02. Urządzenie to redukuje ciśnienie gazu napływającego ze zbiornika i powoduje jego przejście w fazę gazową. Urządzenie jest niewielkie, wykonane z aluminium i posiada pokrywę wykonaną w systemie ACtherm, dzięki czemu szybko się nagrzewa, co pozwala na szybkie przejście na zasilanie gazowe (a to oznacza większą oszczędność).  Reduktor ten posiada również system ACPress, który odpowiada za utrzymywanie stałego ciśnienia niezależnie od warunków drogowych.

Ze sterownikiem STAG-4 QBOX PLUS i reduktorem STAG R02 najlepiej współpracuje listwa wtryskowa STAG AC W02. Została ona zaprojektowana tak, by zapewnić stabilną prace w różnych warunkach (zmiany temperatury i ciśnienia). Listwa cechuje się dużą uniwersalnością (wiele możliwości konfiguracji podczas montażu) i posiada system odprowadzania ciepła. Wtryskiwacze cechują się również bardzo krótkimi czasami otwarcia i zamknięcia, co pozwala na natychmiastową reakcję na zmiany obciążenia.
Całość instalacji uzupełniają czujnik ciśnienia AC PS02 PLUS oraz wariator kąta wyprzedzenia zapłonu AC TAP03.

Dodatkową zaletą takiej instalacji - poza wysoką jakością wykonania i kompatybilnością poszczególnych elementów - jest łatwość jej montażu i kalibracji, co nie pozostaje bez wpływu na cenę usługi. Instalacja składająca się z wymienionych wyżej komponentów została dobrze przebadana w Centrum Badawczo-Rozwojowym AC S.A., właściciela marki STAG. To daje kierowcy pewność, że pieniądze wydane na zakup i montaż instalacji będą dobrą inwestycją.

Opisana wyżej instalacja nadaje się do samochodów z silnikami czterocylindrowymi o mocach do 136 KM, z pośrednim wtryskiem paliwa.

Podpisy do zdjęć:
Sterownik STAG-4 QBOX PLUS  - jedyny na rynku z możliwością wyboru sposobu autoadaptacji  nowatorskiej ISA3 lub OBD.
Listwa wtryskowa STAG ACW02 o doskonałej konstrukcji pozwalającej na natychmiastową reakcję na zmiany obciążenia silnika.
Reduktor STAG R02 z nowatorskim systemem ACtherm przyspieszającym przełączanie samochodu na gaz.

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.