Autogaz - fakty  
 
 
Bezpieczeństwo autogaz  
 
 
Autogaz - czytelnia  
 
 
FAQ  
 
 

Publikacje własne

Zagazowany jakością

10.11.2015 SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ
 
 

Zastanawiałeś się nad instalacją gazową w swoim samochodzie i nie wiesz co wybrać? Jedna z firm proponuje rozwiązania i ekologiczne, i ekonomiczne.  Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom, możemy podróżować tanio i bezpiecznie.

Polska firma AS S.A. tworzy podzespoły elektroniczne do systemów zasilania alternatywnymi źródłami energii, z myślą o dotychczasowych i nowych klientach przedstawiła kompletną ofertę produktów do montażu instalacji gazowej. 

Najważniejsze są sterowniki będące mózgiem całej instalacji autogaz, które dostosowują parametry instalacji do stylu naszej jazdy.

Duża ilość sterowników znajdująca się w ofercie producenta instalacji autogaz marki STAG skłoniła do podziału ich na linie produktowe (economy, standard, plus i premium), dzięki czemu klient indywidualny a nawet montażysta może łatwo znaleźć najbardziej odpowiedni sterownik do konkretnego rodzaju auta.

Linia Economy /na oszczędne wyjazdy/

Linia sterowników przeznaczona dla osób posiadających kilkunastoletnie samochody, lubiących oszczędną i ekonomiczną jazdę samochodem.
Montaż sterowników zalecany jest w samochodach z silnikami 3- i 4-cylindrowymi z lat 1997-2002, opcjonalnie z możliwością montażu w starszych rocznikach aut. Sterownik STAG-200 GoFast pasuje również do samochodów produkowanych po roku 2003 i nowszych, .

Linia Standard /na najdłuższe podróże/

Linia sterowników przeznaczona do samochodów kilkuletnich o nieskomplikowanym sterowaniu silnika, gdzie nie ma zbyt mocno wygórowanych wymagań technologicznych. Jest to idealna linia dla osób ceniących oszczędność, ale i oczekujących dobrej jakości.
Montaż sterowników STAG-4 QBOX BASIC   plus zalecany jest w samochodach z silnikami 3- i 4-cylindrowymi z 2003 roku i starszych, jak również w tych produkowanych w latach 1996-2002.  Sterownik pasuje również do  samochodów produkowanych od 2003 roku.

Linia Plus /do dynamicznej jazdy/

Linia sterowników przeznaczona do nowoczesnych samochodów, których użytkownicy cenią sobie dobrą jakość za rozsądną cenę. Duże możliwości oprogramowania sterującego dają szeroki wachlarz możliwości użycia w różnych warunkach drogowych. W zależności od wersji (STAG 300-4 ISA2, STAG 200-6 ISA2, STAG-8 ISA2), montowanie sterowników zalecane jest w silnikach, kolejno: 3- i 4-cylindrowych, 5- i 6-cylindrowych oraz 8-cylindrowych. Opcjonalnie można je montować we wszystkich silnikach, poza  silnikami z bezpośrednim wtryskiem benzyny grupy VW.

Linia Premium /do najnowszych modeli/

Premium, to linia sterowników przeznaczona do najnowszych samochodów,  gdzie wymogi technologiczne wymuszają stosowanie sterowników najnowszej generacji, wyposażonych w inteligentny system autoadaptacji. Można je montować we wszystkich samochodach produkowanych po 2003 roku.  Jednak jeśli mamy 4-cylindrowy silnik z grupy Volkswagen, z bezpośrednim wtryskiem, zamontować powinniśmy STAG 400 DPI. Użytkowanie takich samochodów, wyposażonych w instalację gazową STAG 400 DPI, staje się bardziej ekonomiczne i ekologiczne.

Zielonym do góry

Firma AC S.A. mocno pozycjonuje się jako marka dbającą o ekologię, dlatego produkty STAG są analizowane pod kątem wpływu na środowisko naturalne. Wdrażając nowy produkt, za każdym razem Spółka zwraca baczną uwagę na to, jaki wpływ wywiera on na środowisko naturalne. Własne Centrum Badawczo-Rozwojowe pozwala nie tylko wprowadzać udoskonalenia, ale i zachowywać wszelkie standardy europejskie w zakresie jakości i ochrony środowiska. Wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii to zdecydowanie zdrowszy i bardziej przyjazny naturze sposób na korzystanie z motoryzacji.

Ster na sterownik

Żeby dokładniej przybliżyć ofertę marki STAG, przedstawiamy możliwości poszczególnych sterowników, zaczynając od linii premium.

Linia Premium (STAG-300 Premium, STAG 400 DPI)

STAG 400 DPI - sterownik sekwencyjnego wtrysku gazu, który umożliwia zasilanie gazowe wybranych modeli samochodów z bezpośrednim wtryskiem. Urządzenie współpracuje z technologią bezpośredniego wtrysku benzyny, stosowaną coraz powszechniej w nowoczesnych silnikach benzynowych grupy VW. Zalety to przede wszystkim od: precyzyjnego dawkowania gazu w całym zakresie obrotów przy zoptymalizowanym dotrysku benzyny, utrzymaniu kluczowych parametrów pracy silnika jak przy pełnym zasilaniu benzyną, czy od innowacyjnego sposóbu dawkowania gazu, zapewniającego stabilną pracę silnika.

STAG-300 Premium - sterownik nowej generacji, wyposażony w Inteligentny System Autoadaptacji ISA. System ten pracuje na podstawie monitorowanych na bieżąco korekcji krótko- i długoterminowych STFT i LTFT. STAG-300 premium za pomocą STAG-OBD ADAPTER-a komunikuje się z każdym samochodowym systemem OBD II i EOBD (nie tylko CAN), co poza standardowymi parametrami umożliwia również odczytywanie korekcji ECU silnika. Ważną cechą jest stałe łącze z OBD II pojazdu, nie zakłócające pracy systemu OBD II i umożliwiające podłączenie testerów, urządzeń diagnostycznych.

Linia Plus (sterowniki:STAG-4 QBOX PLUS, STAG-4 Plus, STAG-300 ISA2)

STAG-300 ISA2 - mikroprocesorowy sterownik sekwencyjnego wtrysku gazu STAG-300 ISA2, powstał na bazie sprawdzonego i niezawodnego układu STAG-300 ISA2 STAG-300 plus. Sterownik został unowocześniony poprzez wyposażenie go w Inteligentny System Autoadaptacji drugiej generacji - ISA2. Głównym zadaniem Systemu ISA2 jest ciągłe, automatyczne modyfikowanie mapy gazowej w funkcji obrotów silnika. Po włączeniu opcji „Autoadaptacja” następuje zbieranie punktów mapy benzynowej.
STAG-4 Q–BOX PLUS to zaawansowany technologicznie sterownik, o rozbudowanej funkcjonalności dzięki czemu idealne dostrojenie instalacji autogaz jest możliwe praktycznie w każdym z samochodzie. Urządzenie przeznaczone jest do  pojazdów z 4-sylindrowymi silnikami z pośrednim wtryskiem paliwa. Sterownik wyposażony został w zintegrowany adapter OBD ze zoptymalizowanym mechanizmem autoadaptacji ISA3.

STAG-4 plus, to zminiaturyzowany mikroprocesorowy sterownik sekwencyjnego wtrysku gazu. Powstał na bazie połączenia układów STAG-4 i STAG-300 Plus. Wyposażony jest w unowocześnione oprogramowanie z dodatkową mapą graficzną 3D, umożliwiającą precyzyjną regulację wtrysku gazu w zależności od prędkości obrotowej silnika. Urządzenie posiada opcję dodatkowej ręcznej korekty parametrów pracy, w zależności od temperatury wtryskiwanego gazu oraz możliwość podgrzewania wtryskiwaczy gazowych.
Linia Standard (sterownik: STAG-4 QBOX BASIC)

STAG 4 QBOX BASIC jest to sprawdzony sterownik z rodziny nowej generacji sterowników

produkowanych przez AC SA. Przeznaczony jest do pojazdów z 4-cylindrowym silnikiem z pośrednim wtryskiem benzyny. Konstrukcja urządzenia oparta jest na nowoczesnym, wysoce wydajnym 32 bitowym mikroprocesorze, umożliwiającym bardzo precyzyjne sterowanie dawką gazu, szybką reakcję na zmieniające się warunki pracy silnika i pomiar czasów wtrysku benzyny.

Linia Economy (STAG 200, STAG 200 GoFast)

STAG-200 GoFast to wszechstronny sterownik możliwy do montażu w większości samochodów (sekwencja, pół-sekwencja, ful grupa). Uniwersalność urządzenia podkreśla ograniczona ilość przewodów oraz intuicyjny program do kalibracji  oparty na jednym oknie dialogowym. Na uwagę zasługuje nieduża, kompaktowa obudowa, która jednocześnie jest niezwykle odporna na niekorzystne  czynniki atmosferyczne.
STAG-200 - Mikroprocesorowy sterownik wtrysku gazu. Steruje wtryskiem gazu na podstawie sekwencyjnego lub niesekwencyjnego wtrysku benzyny. Niezauważalny moment przełączenia na zasilanie gazowe. Automatyczne przełączanie na benzynę w przypadku braku gazu, dodatkowo sygnalizowane sygnałem dźwiękowym.

Poza sterownikami firma AC S.A., proponuje pozostałe elementy instalacji gazowej – listwy wtryskowe, które dawkują gaz LPG/CNG w fazie lotnej do kolektora ssącego silnika oraz reduktory, gwarantujące niskie spadki ciśnienia, dobrą współpracę z silnikami turbo i niewielkie gabaryty.
Dzięki zaawansowanej technologii i precyzji wykonania produkty firmy AC S.A. cieszą się zaufaniem milionów klientów na całym świecie. STAG to najchętniej kupowana marka podzespołów elektronicznych do samochodowych instalacji gazowych na rynku.

 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.