Autogaz - fakty  
 
 
Bezpieczeństwo autogaz  
 
 
Autogaz - czytelnia  
 
 
FAQ  
 
 

Publikacje własne

Autoryzowane Serwisy STAG

10.11.2015 SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ
 
 

Autoryzowany Serwis STAG

Decyzja o założeniu instalacji gazowej jest z reguły poprzedzona skrupulatnymi wyliczeniami dotyczącymi kosztów eksploatacji.

Niewiele osób przywiązuje jednak większą wagę do tego, jak prawidłowo zainstalować i serwisować instalację LPG, zdając się w tej kwestii na lokalnych „fachowców od gazu”. Taka lekkomyślność może nas jednak kosztować sporo nerwów i pieniędzy. Czym kierować się przy wyborze punktu dokonującego montażu instalacji gazowej?

Godne polecenia są wyłącznie te zakłady, które posiadają autoryzację renomowanych producentów, jak chociażby firmy AC produkującej instalacje STAG. Autoryzacja oznacza w tym przypadku, że pracownicy danego zakładu przeszli szereg niezbędnych szkoleń, dzięki czemu uprawnieni są nie tylko do montażu, ale też obsługi serwisowej (w tym gwarancyjnej!) zamontowanej instalacji. By uzyskać autoryzację marki STAG, firma musi charakteryzować się niezbędnym zapleczem technicznym, jednym z wymogów jest również ubezpieczenie OC – w razie błędów w montażu czy obsłudze klient ma więc pewność, że odzyska zainwestowane pieniądze!

Obecnie na terenie kraju działa już ponad 100 punktów posiadających autoryzację marki STAG. Montaż instalacji w wybranym warsztacie odbywa się po uzgodnieniu terminu. Średni czas potrzebny do prawidłowego montażu i dostrojenia instalacji wynosi od 6 do 10 godzin. Przeglądy okresowe, które wykonywane są średnio raz na 10 tys. km, zajmują około godziny.

Wbrew pozorom, montaż instalacji nie jest wcale prosty. Prawidłowy dobór komponentów zapewniają cykliczne szkolenia mechaników organizowane przez producentów. Zakłócenia w pracy instalacji najczęściej wynikają właśnie z błędów w montażu popełnianych przez niewykwalifikowane warsztaty.

W przypadku tak zaawansowanych technologii, jak np. sekwencyjny wtrysk gazu, pełną sprawność układu gwarantuje wyłącznie podłączenie i kalibracja instalacji zgodnie z zaleceniami producenta. Na nieprawidłowe działanie wpływ może mieć np. to, skąd w danym aucie pobierany będzie sygnał dotyczący zapłonu. Dostęp do takiej wiedzy mają autoryzowane serwisy.

Przypadkowy mechanik bez odpowiedniej wiedzy, umiejętności i pakietu aktualizowanego na bieżąco oprogramowania nie jest w stanie wykonać zalecanych przez producenta czynności obsługowych. Bezpowrotnie minęły już czasy, gdy parametry pracy instalacji gazowej regulowało się za pomocą śrubokręta. Dziś do prawidłowej kalibracji układu niezbędny jest komputer i wykwalifikowany pracownik, który dostroi mapę wtrysku do konkretnego pojazdu.

Prawidłowa obsługa to kwestia niezwykle ważna dla każdego użytkownika samochodu zasilanego LPG. Pamiętajmy, że od jakości serwisu zależy nasze bezpieczeństwo oraz utrzymanie naszego pojazdu w optymalnym stanie technicznym. Tylko przy prawidłowym montażu i właściwym serwisowaniu, instalacje LPG są bezawaryjne i nie mają negatywnego wpływu na stan silnika oraz innych podzespołów pojazdu.

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.