Publikacje online

Premiery: Focus C-Max na gaz -

SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ

Premiery: Focus C-Max na gaz

Na początku kwietnia na targach Auto Mobil International w Lipsku światową premierę mieć będzie Ford Focus C-Max CNG, wersja modelu z napędem gazowym, który w sprzedaży pojawi się już w sierpniu.

Ta pięciodmiejscowa wersja kompaktowego vana z napędem gazowym stworzona została przez spółkę-córkę Forda firmę CNG-Technik. Do napędu auta posłuży przerobiony silnik 1,8 Duratec-HE, który w trybie benzynowym osiąga moc 125 KM, a w trybie gazowym 110 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi odpowiednio 165 i 148 obr/min.

Gaz ziemny tankowany będzie do trzech stalowych zbiorników umieszczonych pod podłogą bagażnika. Łącznie pomieszczą one 14,5 kg gazu, co pozwoli na przejechanie ok. 250 km. Oczywiście auto będzie wyposażone w seryjny, 55-litrowy bak na benzynę. W zależności od jakości gazu, od sposobu jazdy, warunków drogowych całkowity zasięg przy jednym tankowaniu wyniesie 900-1000 km.

C-Max CNG przyspiesza do 100 km/h w 10,8 (benzyna) lub 11,8 (gaz) sekundy. Maksymalna prędkość wyniesie odpowiednio 193 i 180 km/h. Aby przejechać 100 km na benzynie potrzeba 7,1 litra paliwa, zaś w trybie gazowym 5,6 kg gazu.

Ford już od 1994 roku oferuje na rynku swoje modele z seryjnie montowanym napędem na gaz ziemny. Obecnie w fabryce CNG-Technik w Mainz wytwarzane są z napędem gazowym modele Focus CNG oraz Transit CNG.

http://moto.onet.pl/premiery-focus-c-max-na-gaz/9219w 15.07.2015

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.