Publikacje online

Irański mocarz na gaz -

SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ

Irański mocarz na gaz

Irański producent samochodów, firma Iran Khodro, zaprezentowała nowy model - Samand Soren ELX, który napędzany jest jednym z najmocniejszych silników zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).

 

Według zapewnień producenta, turbodoładowana jednostka generuje moc 150 KM. Jeśli te informacje są prawdziwe, Soren jest o 37 KM mocniejszy niż Honda Civic GX, która zasilana jest tym samym paliwem.

Niestety, jedynym parametrem silnika, jaki został ujawniony opinii publicznej, jest właśnie moc. Nie wiadomo nic na temat pojemności, czy ilości cylindrów. Prezydent firmy Iran Khodro wyjaśnił natomiast, iż nominalna moc pozostanie nie zmieniona nawet na wysokości 2000 m.n.p.m. To ważna informacja dla lokalnego rynku, ponieważ Teheran położony jest na 1200 m.n.p.m.

Innym samochodem z silnikiem o mocy 150 KM, zasilanym CNG, jest Opel Zafira Turbo eco. Pod jej maskę trafił czterocylindrowy motor 1,6 z turbodoładowaniem. Moc 150 KM oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 210 Nm pozwalają na rozpędzenie tej Zafiry do 200 km/h, co powoduje, że jest ona najszybszym minivanem na gaz ziemny.

 

Źródło: http://moto.onet.pl/ekomoto/iranski-mocarz-na-gaz/37rdp 15.07.2015

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.