Publikacje online

Opel wprowadza model Mokka LPG -

SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ

Opel wprowadza model Mokka LPG

Opel Mokka jest teraz dostępny nie tylko z tradycyjnymi silnikami napędzanymi benzyną i olejem napędowym, ale także w wariancie zasilanym płynnym gazem LPG.

Nowa Mokka 1,4 LPG jest przystosowana do zasilania gazem LPG, ale może być również napędzana benzyną. Kierowca wybiera rodzaj paliwa i monitoruje pozostały zasięg jazdy za pomocą panelu wskaźników.
W trybie jazdy LPG silnik o mocy 140 KM spala 7,7 l gazu/100 km (cykl mieszany) i emituje CO2 na poziomie jedynie 124 g/km. Pojazd spełnia europejskie standardy emisji Euro 6, które zaczną obowiązywać niebawem.

Niskie zużycie paliwa, niski poziom emisji — dzięki tym atutom Mokka zyskała nazwę "ecoFLEX". W porównaniu do wersji benzynowej Mokka 1,4 LPG gwarantuje oszczędność kosztów paliwa wynoszącą około 50 proc.

Silnik LPG dla Mokki jest produkowany na liniach wspólnych dla większej liczby modeli, w ramach których układy LPG są instalowane w jedenastu modelach marki: Insignia (cztero- i pięciodrzwiowe sedany, Sports Tourer), Astra (pięciodrzwiowa i Sports Tourer), Corsa (trzy- i pięciodrzwiowa), ADAM, Meriva, Zafira Tourer i Mokka.

Jednostka 1,4 Turbo LPG pracuje w trybie dwupaliwowym z aktywowanym zbiornikiem benzyny. Zbiornik LPG jest w stanie pomieścić 34 l. Z kolei zbiornik benzyny ma pojemność 53 l. W trybie dwupaliwowym samochód może pokonać nawet 900 km. Zbiornik LPG został umieszczony we wnęce na koło zapasowe z tyłu samochodu, przy zachowaniu nienaruszonej pojemności bagażnika.

Za pomocą przycisku kierowca płynnie przełącza pomiędzy trybem benzynowym i LPG. Na przednim panelu instrumentów znajduje się wskaźnik zakresu jazdy, który pokazuje poziom zużycia benzyny i LPG. Ceny wariantu LPG w Polsce będą znane w grudniu.

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/opel-wprowadza-model-mokka-lpg/3jmxm 15.07.2015

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.