Publikacje online

Autogaz będzie tańszy. A może droższy -

SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ

Autogaz będzie tańszy. A może droższy?

Pojawiła się szansa na obniżki cen LPG. Rosja od sierpnia mocno zmniejsza bowiem cła eksportowe na to paliwo. Ale choć klientom zależy na niższych cenach, to sprzedawcom głównie na podniesieniu marż - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 

Jak podaje dziennik, import LPG z Rosji, skąd sprowadzamy ponad 45 proc. potrzebnego nam paliwa, dawno nie był tak opłacalny jak teraz. Opłaty eksportowe w ostatnich miesiącach lecą tam na łeb na szyję. Już spadły do poziomu najniższego od trzech lat, a to nie koniec obniżek.

Czy to oznacza, że ceny autogazu zanurkują? Wbrew pozorom, niektórzy eksperci spodziewają się nawet kilkugroszowych wzrostów. Jak tłumaczą, ceny tego paliwa i tak osiągają dziś 2,29 za litr, co jest poziomem niespotykanym od 2010 roku.

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/autogaz-bedzie-tanszy-a-moze-drozszy/5v38f 15.07.2015

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.