Publikacje online

Samoobsługa LPG na wszystkich stacjach Statoil -

SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ

Samoobsługa LPG na wszystkich stacjach Statoil

Już na wszystkich stacjach Statoil w Polsce można samodzielnie tankować LPG. Statoil jako pierwszy ogłosił zakończenie procesu dostosowywania do obowiązujących przepisów.

Już na wszystkich stacjach Statoil w Polsce można samodzielnie tankować autogaz. Statoil jako pierwszy oficjalnie ogłosił zakończenie procesu dostosowywania dystrybutorów LPG do obowiązujących przepisów umożliwiających samoobsługę podczas tankowania gazu płynnego.

Wszystkie dystrybutory autogazu zostały tak zmodernizowane, aby zapewnić klientom maksymalne bezpieczeństwo. Zgodnie z wymogami nowych przepisów, pistolety do tankowania uniemożliwią niekontrolowany wypływ LPG w przypadku złego podpięcia, a podczas odpinania, do atmosfery dostać się może mniej niż 1 cm³ gazu, czyli niemal trzykrotnie mniej niż pozwalały poprzednie przepisy.

Tankowanie odbywać się będzie tylko w czasie gdy naciśnięty będzie przycisk tankowania. Z chwilą jego puszczenia, nawet na moment, tankowanie zostaje przerwane. Dodatkowo, na dystrybutorach pojawił się przycisk alarmowy i naklejki z instrukcją graficzną jak samodzielnie zatankować autogaz.

Dzięki inwestycjom w modernizację dystrybutorów tankowanie gazu płynnego na stacjach Statoil jest łatwe i bezpieczne, a jednocześnie pozwala kierowcom oszczędzać czas.

Samoobsługa jest dostępna na 240 stacjach paliw norweskiego koncernu, które oferują LPG. Przygotowania do wprowadzenia samoobsługi, Statoil rozpoczął już w 2011 roku,wymieniając wszystkie pistolety do tankowania na niskoemisyjne.

Na kierowców, którzy do końca czerwca samodzielnie zatankują autogaz na stacjach Statoil, przygotowano specjalne rabaty cenowe.

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/samoobsluga-lpg-na-wszystkich-stacjach-statoil/vjsdf 15.07.2015

 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.