Publikacje online

Opel Corsa z fabryczną instalacją LPG -

SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ

Opel Corsa z fabryczną instalacją LPG

Opel Corsa nowej generacji jest dostępny na rynku z oszczędnym silnikiem 1.4 ecoFLEX, przystosowanym do spalania gazu LPG. 90-konna Corsa została wyposażona w fabryczną instalację autogazu. Model trzydrzwiowy można kupić od 52 950 zł.

Opel Corsa 1.4 LPG dysponuje mocą 90 KM (niezależnie od tego, czy jest zasilany LPG czy benzyną) i jest dostępny z pięciobiegową przekładnią manualną. Zużycie alternatywnego paliwa wynosi zaledwie 7 litrów na 100 km, a emisja CO2 jedynie 114 g/km i jest około 13 procent niższa niż w przypadku zasilania benzyną. Wybór LPG oznacza zatem znaczne obniżenie kosztów paliwa.

Corsa LPG została fabrycznie przystosowana do zasilania dwupaliwowego. Kierowca może wybrać paliwo (benzynę lub LPG) za pomocą przełącznika. Nowo opracowany moduł sterujący umożliwia bardziej efektywną synchronizację przełączania między dwoma trybami zasilania. To oznacza, że kierowca może pokonać 1 200 km bez konieczności tankowania.

Na wyświetlaczu komputera pokładowego można wyświetlać dane dotyczące zasięgu i zużycia – osobno dla LPG i benzyny oraz dla obu rodzajów paliwa łącznie.

Zamontowanie zbiornika LPG w miejscu koła zapasowego umożliwia efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz zabezpiecza zbiornik przed skutkami ewentualnego zderzenia. W rezultacie w Oplu Corsa LPG bez problemu zmieści się pięć osób, a pojemność bagażnika można zwiększyć do 1 120 litrów – tak jak w przypadku siostrzanych wersji tego modelu.

Źródło: http://moto.onet.pl/ekomoto/opel-corsa-z-fabryczna-instalacja-lpg/vcbvm8 15.07.2015

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.