Publikacje online

Instalacja gazowa - jak wybrać warsztat? -

SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ

Instalacja gazowa - jak wybrać warsztat?

 

Klamka zapadła - podjęliśmy decyzję o zleceniu montażu instalacji gazowej w samochodzie. Doszliśmy do wniosku, że chcemy jeździć jak dotychczas, tylko taniej. By jednak szybko nie stracić satysfakcji z oszczędnej jazdy, powinniśmy powierzyć nasze auto solidnym fachowcom. Pytanie tylko: jak ich znaleźć.

Źle wykonana usługa lub produkt, który okazuje się "bublem", potrafi zepsuć radość z każdego zakupu. Wszystko jedno, czy chodzi o telewizor, meble na zamówienie czy układ zasilania samochodu LPG - jeżeli otrzymamy coś, co nie spełnia naszych oczekiwań i okazuje się niewarte pieniędzy, które nas kosztowało, zrazimy się na lata lub na całe życie.

O ile jednak trudno zrazić się do oglądania telewizji czy foteli w salonie jako takich, sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej z gazem w aucie. Raz powstałe negatywne wrażenie trudno zatrzeć, co powoduje, że nawet pomimo wyższych kosztów pozostaje się przy benzynie lub dryfuje w kierunku diesla.

Dobry warsztat - dobry montaż

Poszukując odpowiedniego wykonawcy dla adaptacji naszego samochodu, nie kierujmy się wyłącznie kryterium komfortu, czyli bliskością warsztatu względem naszego domu, ani też ceną usługi. Bliskość i taniość to z pewnością zalety, ale nie czynniki, które powinny zaważyć na ostatecznej decyzji. Kierujmy się raczej renomą zakładu i jego doświadczeniem, które sprawiają, że od lat funkcjonuje na rynku i wciąż znajduje kolejnych klientów, którzy zadowoleni opuszczają jego bramy.

Nie chcielibyśmy dyskredytować nowicjuszy, ale nie ma lepszej rekomendacji niż lata praktyki. Na pocieszenie możemy powiedzieć, że po "boomie" z przełomu wieków, kiedy to niemal każdy, kto żyw, otwierał warsztat montujący instalacje gazowe, w branży zostali tylko ci, którzy obronili się przed zniknięciem jakością swojej pracy. Mimo wszystko, dobrze jest rozeznać się w sytuacji i znaleźć najlepszy zakład.

Nie zapominajmy również, że dobry warsztat to także doradca, który dobierze najwłaściwszą instalację do naszego samochodu i weźmie odpowiedzialność za swój wybór. Nie zamontuje nam byle czego i nie zostawi nas na lodzie w razie problemów w przyszłości. Zadawajmy śmiało wszelkie pytania, jakie nam się nasuną i oczekujmy rzetelnych, wyczerpujących odpowiedzi. Mamy prawo wiedzieć wszystko, czego potrzebujemy, więc czemu z niego nie korzystać? W końcu to warsztat jest dla nas, a nie odwrotnie.

Polecenie - sprawdzona metoda

Choć znane porzekadło mówi, że dźwignią handlu jest reklama, równie skutecznym narzędziem dla prowadzącego przedsiębiorstwo, a przy tym znacznie bardziej przydatnym i miarodajnym dla potencjalnego klienta, jest tzw. poczta pantoflowa. Ogłoszenia w prasie, radiu, telewizji i na billboardach też świadczą o poziomie firmy, ale nie ma to jak stare, dobre polecenie ze strony kogoś, kto wcześniej skorzystał z produktu lub usługi i chwali sobie efekt.

Poza tym, jeżeli instalację zamontował sobie wcześniej szwagier, siostra czy kolega, to prawdopodobnie pozwolą nam zajrzeć pod maskę swojego samochodu, byśmy mogli samodzielnie ocenić, czy praca została wykonana na satysfakcjonującym nas poziomie. Jeżeli tak, to jesteśmy o kolejny krok bliżej przerobienia sobie auta na takie, którego eksploatacja nie psuje nam humoru podczas tankowania.

Może się jednak i tak zdarzyć, że nie mamy kogo zapytać o radę lub znamy jedynie użytkowników zrażonych do LPG przez niefachowo wykonaną adaptację. Ponieważ najcenniejsze są zawsze opinie wielu osób, a nie tylko jednej, odwołajmy się do innych źródeł.

 

Źródło: http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/instalacja-gazowa-jak-wybrac-warsztat/0bj2m 31.05.2013

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.