Publikacje online

Samochody na gaz prosto z salonu -

Samochody na gaz prosto z salonu

Rozpiętość pomiędzy ceną benzyny a autogazu sprawia, że instalacje LPG zaczęły zamawiać firmy do flot - pisze Adam Woźniak w "Rzeczpospolitej".

 

Sprzedaż samochodów na gaz się rozkręca, bo ceny benzyny szybują powyżej poziomu 5 zł za litr, a za gaz płaci się 2,5 zł. Według analityków ta rozpiętość cen będzie się utrzymywać.

"Wszystkich klientów, którzy przejeżdżają ponad 40 tys. km rocznie, namawiamy do rozważenia zakupu samochodu z instalacją gazową. Wychodzi taniej niż auto z silnikiem Diesla" - twierdzi sprzedawca w salonie Fiat Euromobil Warszawa Robert Wójcik.

"W ostatnich trzech miesiącach sprzedaż Skód z instalacją gazową wzrosła o blisko połowę" - mówi Marcin Weksej ze Skoda Auto Polska.

Na gaz decydują się nie tylko klienci indywidualni. Coraz częściej są to firmy. - "Rośnie zainteresowanie LPG wśród klientów flotowych, zwłaszcza takich, których auta mają bardzo duże przebiegi" - mówi rzecznik Fiat Auto Poland Bogusław Cieślar.

Należy się spodziewać, że w końcu 2011 roku liczba samochodów na autogaz przekroczy 2,5 mln - wynika z prognoz Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/samochody-na-gaz-prosto-z-salonu/rsh64 15.07.2015

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.