Publikacje online

Rośnie liczba aut na gaz LPG -

Rośnie liczba aut na gaz LPG

Właściciele warsztatów montujących instalacje LPG zacierają ręce, bo szybujące ceny benzyny mocno podkręcają popyt na autogaz - pisze Adam Woźniak w "Rzeczpospolitej".

Za szturm na warsztaty odpowiada duża różnica w cenach gazu i benzyny. Za litr bezołowiowej można kupić dwa litry LPG. Przy cenie instalacji wynoszącej 2,5-3 tys. złotych taka inwestycja zwróci się nawet po roku.

Szacuje się, że do końca roku w Polsce zarejestrowanych będzie nawet 2,5 mln aut z instalacją autogazu. Obecnie jesteśmy w tej kategorii europejskim liderem, a na świecie zajmujemy trzecie miejsce, depcząc po piętach Turcji i Korei Południowej.

Spowolnić szybki rozwój rynku LPG w naszym kraju może jedynie obniżenie akcyzy na benzynę, przy pozostawieniu obecnej wysokości akcyzy na LPG.

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/rosnie-liczba-aut-na-gaz-lpg/q7v2z 15.07.2015

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.