Publikacje online

Masz LPG? Możesz być spokojny o finanse -

Masz LPG? Możesz być spokojny o finanse

Wzrost cen paliw na stacjach przyspieszył. W dobrych humorach na wakacje mogą wybierać się jedynie kierowcy tankujący autogaz.

 

Różnica pomiędzy cenami paliw sprzed tygodnia a obecnymi jest spora. Kolejno o siedem, pięć i cztery grosze podrożała benzyna Pb98 (5,78 zł/l), 95-oktanowa odmiana tego paliwa (5,50 zł/l) oraz olej napędowy(5,49 zł/l). Z tej zwyżkowej tendencji wyłamał się jedynie autogaz, który kosztuje średnio o 1 grosz mniej niż w ubiegłym tygodniu (2,29 zł/l).

Najtaniej popularną Pb95 tankuje się we Wrocławiu oraz w Bydgoszczy (5,47 zł/l). Olej napędowy w najniższej średniej cenie 5,43zł za litr  jest przywilejem kierowców z Bydgoszczy. Najdroższym miastem, pod względem detalicznych cen paliw, okazał się być Rzeszów z ceną 5,59 zł za litr benzyny 95-oktanowej oraz Białystok z taką sama ceną za litr oleju napędowego.

W województwach, już po raz wtóry benzyna 95 najtańsza jest w woj. lubelskim (5,46 zł/l) a najdroższa w woj. podkarpackim (5,58 zł/l). Olej napędowy najkorzystniej tankować można w woj. śląskim, gdzie za litr płaci się średnio 5,46 zł. Całkiem inaczej wygląda to w woj. podkarpackim, gdzie kosztuje on tyle samo, co popularna 95-oktanowa benzyna - 5,58 zł za litr.

Źródło: http://moto.onet.pl/masz-lpg-mozesz-byc-spokojny-o-finanse/qsxq5 15.07.2015

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.