Publikacje online

Kierowcy ruszyli do salonów po samochody na gaz -

Kierowcy ruszyli do salonów po samochody na gaz

Auta zasilane gazem kupowane są głównie na rynku wtórnym (80 proc.), ale zdecydowanie częściej niż w latach poprzednich szukamy ich w salonach - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W zeszłym roku dilerzy sprzedali 16,8 tys. nowych pojazdów na gaz płynny, o jedną piątą więcej niż w 2010 r. W sumie w 2011 r. na rynku przybyło ponad 183 tys. pojazdów na LPG. Z najnowszych danych Polskiej Organizacji Gazu Płynnego wynika, że liczba aut z instalacjami zwiększa się od trzech lat średnio o 5 proc. rocznie.

Eksperci tłumaczą to cenami paliw. - Autogaz jest o 50 proc. tańszy niż benzyna. Z kolei olej napędowy bardzo mocno zdrożał, co przełożyło się na spadek sprzedaży samochodów z silnikiem Diesla - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Jerzy Szablewski, przewodniczący POGP.

Potwierdzają to również producenci aut. - Ceny diesla idą w górę, wiec LPG to atrakcyjna alternatywa - podkreślił Przemysław Byszewski, rzecznik GM Poland. Jego zdaniem, duże zainteresowanie samochodami na gaz przejawiają firmy.

Więcej w piątkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

 

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/kierowcy-ruszyli-do-salonow-po-samochody-na-gaz/2f89p 15.07.2015

« wróć