Publikacje online

Hołowczyc w wyścigówce "na gaz" -

Hołowczyc w wyścigówce "na gaz"

Krzysztof Hołowczyc, zawodnik Orlen Team został zaproszony przez Volkswagen Motorsport GmbH do udziału w prestiżowym wyścigu serii Scirocco R-Cup jako Legend Driver.

Na początku lipca, na torze Norisring Hołowczyc zasiądzie za kierownicą wyścigowego Volkswagena Sirocco-R, aby ścigać się w gronie legendarnych kierowców światowego motorsportu.

Puchar Scirocco R-Cup co roku rozgrywany jest między innymi w Niemczech, a jego historia sięga roku 1998. Do startów w serii wyścigów zapraszani są najlepsi kierowcy Europy. Rywalizacja odbywa się w kategoriach Junior Cup, Pro Cup oraz Legends Cup. W tej ostatniej kategorii wystartuje Krzysztof Hołowczyc, który został oficjalnie zaproszony do udziału przez organizatora Pucharu, firmę Volkswagen Motorsport GmbH.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie, ponieważ do rywalizacji w tym wyścigu zapraszane były największe sławy rajdów - np. Carlos Sainz, jak również gwiazdy Formuły 1 - Johny Herbert, Martin Brundle, Damon Hill czy Nigel Mansell. Bardzo się cieszę, że zostałem doceniony i zaproszony do udziału, mimo że jestem kierowcą rajdowym, a nie wyścigowym. Moja obecność z pewnością podkreśli ważną rolę Polaków w rozwoju sportów motorowych w Europie, czego jednym z dowodów jest też fakt, że polski, młody kierowca Maciek Steinhof stanął już na najwyższym stopniu podium jednym z wyścigów Scirocco R-Cup - powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Silniki wyścigowych Scirocco są zasilane CNG, czyli sprężonym metanem. Osiągają moc ponad 225 KM, gwarantując prawdziwie sportowe osiągi, przy jednoczesnej redukcji zawartości dwutlenku węgla w spalinach o ponad 80%. W sezonie 2010 odbędzie się łącznie 9 wyścigów w serii Scirocco R-cup, na torach w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii Francji oraz w Chinach.

 

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/holowczyc-w-wyscigowce-na-gaz/sbzf4 15.07.2015

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.