Aktualności

Wyprawa rowerowa przez Puszczę Augustowską na Litwę

04.05.2010

W dniach 30.04 – 03.05.2010 odbyła się wycieczka rowerowa przez Puszczę Augustowską na Litwę. Uczestnikami wycieczki byli nasi pracownicy. Poniżej pragniemy przedstawić trasę wycieczki. Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Może nasz artykuł zachęci Państwa do wybrania się w urokliwy region północno-wschodniej Polski.

 

TRASA:

       – Berżniki – Giby – Frącki – Rygol

       – Supraśl – Białystok

 

DŁUGOŚĆ:
80 km (I dzień) + 55 km (II dzień) + 90 km (III dzień) + 120 km (IV dzień) = około 345 km


DROGI:
Różne nawierzchnie: drogi leśne, polne , asfaltowe. Staraliśmy się unikać większych, ruchliwych dróg i jechać lokalnymi drogami asfaltowymi. Najlepiej jechało się przez Puszczę Augustowską , gdzie jest dużo oznakowanych szlaków rowerowych, prowadzących przez leśne odstępy. Jadąc przez Puszczę Augustowską można napotkać leśnego zwierza.


DLA KOGO:
Dla każdego kto lubi podróże i przyrodę i nie lubi bezczynnego wylegiwania się na plaży


LITWA:
Granicę polsko- litewską przejechaliśmy w okolicach miasteczka Berżniki. Krajobraz południowo- zachodniej Litwy jest jak na Suwalszczyźnie , z tym , że jest tam więcej nienaruszonej przyrody: lasów , jezior i mniejsze zaludnienie. Do Druskiennik jechaliśmy lokalnymi drogami asfaltowymi, gdzie ruch był niewielki. Ceny jedzenia i noclegów są bardzo podobne jak w Polsce.
 

MAPA:

« wróć