Aktualności

STAG w Cee’d Lotos Cup !

29.04.2010

W zainaugurowanych 10 maja na węgierskim torze Hungaroring w Budapeszcie - Tegorocznych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, sponsorowany przez AC S.A. kierowca Mariusz Fronc wywalczył wysokie 7 miejsce w klasyfikacji cee’d LOTOS Cup.

Walka na torze toczyła się przy 30-sto stopniowym upale, co przysporzyło kierowcom wielu problemów z prawidłowym ustawieniem samochodów i regulacją ciśnienia powietrza w oponach. Przy tak wysokiej temperaturze nawierzchnia toru rozgrzewa się uniemożliwiając prawidłowe „ciasne” prowadzenie samochodu w zakrętach – blisko wewnętrznej krawędzi toru. Podczas dwóch rozegranych wyścigów nie brakowało emocji. Jak relacjonuje nasz kierowca – Mariusz Fronc (właściciel firmy Fromar z Lublina – dystrybutor produktów marki STAG) przy prędkości około 200 km/h, kiedy samochody walczą bok w bok i zderzak w zderzak nietrudno o wypadek. Upał ponad 40 stopni w kabinie samochodu, dodatkowo utrudnia koncentrację.

 

„(…)Wyjazd do II wyścigu. Start z tej samej 7 pozycji. W pierwszy zakręcie bardzo ostre hamowanie obróciło jeden samochód przede mną. Musiałem omijać zewnętrzną poza torem jadę koło 10 m-sca. Na czwartym zakręcie jestem 8. Nagle widzę wirujący w powietrzu samochód i potem tumany kurzu, samochód na dachu. Kordecki już dalej nie pojedzie...”Mimo groźnie wyglądającego wypadku, na szczęście nikomu nic się nie stało. Poza dreszczem emocji, który zawsze towarzyszy kierowcom wyścigowym, wszystko skończyło się dobrze.

Ogromną niespodzianką podczas tegorocznego Cee’d Lotos Cup był również start jedynej jak dotąd kobiety. Okazuje się zatem, że kolejna zdominowane do niedawna wyłącznie przez mężczyzn dyscyplina sportu, staje się również domeną kobiet.
Naszemu kierowcy Mariuszowi Froncowi życzymy udanych startów w kolejnych wyścigach. Wszystkich użytkowników samochodowych instalacji gazowych marki STAG oraz sympatyków sportów samochodowych, zachęcamy do śledzenia relacji z kolejnych rund Cee’d Lotos Cup, które będziemy publikować na naszej stronie.
Po pierwszej rundzie cee’d LOTOS Cup liderem jest Kamil Raczkowski przed Łukaszem Błaszkowskim i Andrzejem Gasenko.

 

Kolejna runda wyścigowych zmagań Kia LOTOS Cup odbędzie się w ostatni weekend maja na torze w Poznaniu.
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.