Aktualności

AC SA – Partnerskie Warsztaty Serwisowe już w całym kraju

18.07.2011

Spółka AC SA rozwija sieć Partnerskich Warsztatów Serwisowych (PWS). Spółka wydała pozytywną opinię i przyjęła do sieci partnerskiej dwa kolejne podmioty. Obecnie sieć certyfikowanych przez AC SA warsztatów obejmuje 28 placówek zlokalizowanymi na terenie całego kraju.
Ponadto, w dniu 14 lipca spółka AC opublikowała prospekt emisyjny. Spółka zaprezentowała założenia oferty publicznej, w ramach której oferuje do 3.680.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A. Cena maksymalna akcji zostanie podana do publicznej wiadomości 21 lipca. Główni akcjonariusze zobowiązali się do niezbywania swoich akcji przez 24 miesiące od debiutu. Wartość oferty może wynieść do 100 mln zł.

W Polsce funkcjonuje około 1200 warsztatów zajmujących się montażem samochodowych instalacji gazowych. Oferują one różny poziom jakości montażu, tymczasem jest to jeden z kluczowych czynników prawidłowego funkcjonowania instalacji LPG.

AC SA zapewnia użytkownikom instalacji STAG dostęp do rozbudowanej sieci certyfikowanych warsztatów partnerskich. Takie rozwiązanie zapewnia stały nadzór nad jakością montażu oraz poziomem świadczonych usług serwisowych, dzięki surowym kryteriom doboru podmiotów i ich kontroli. Klienci montujący instalacje LPG w sieci PWS mogą korzystać z profesjonalnych i bezpłatnych napraw gwarancyjnych na terenie całego kraju. Staranny montaż instalacji zapewnia całkowite bezpieczeństwo użytkowania i zachowanie osiągów samochodu jak w przypadku silnika benzynowego.

„Nasze działania koncentrują się wokół nadrzędnego celu, jakim jest dostarczanie klientowi innowacyjnych wyrobów o najwyższej jakości. Dzięki rozbudowanemu systemowi szkoleń i certyfikacji jesteśmy w stanie zagwarantować klientom najwyższy poziom usług montażu i serwisu na terenie całego kraju. AC SA na bieżąco odpowiada na potrzeby rynku – nie tylko użytkowników końcowych, czyli właścicieli aut ale także warsztatów samochodowych zajmujących się montażem instalacji LPG” – powiedziała Katarzyna Rutkowska, prezes zarządu AC SA.

W AC SA pracuje 10 doświadczonych doradców Techniczno–Handlowych, których zadaniem jest doradztwo na rzecz warsztatów oraz stały nadzór na jakością montażu produktów STAG na terenie całego kraju.

Aby dołączyć do elitarnej grupy warsztatów partnerskich należy spełniać następujące kryteria:
• najwyższe standardy montażu i obsługi klienta;
• wyposażenie warsztatu w profesjonalne narzędzia i urządzenia do montażu samochodowych instalacji gazowych;
• wysoki poziom obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej;
• systematyczne szkolenia i egzaminy zapewniające wysokie kwalifikacje montażystów;
• staż i doświadczenie zawodowe;
• zgoda na stały nadzór sieci prowadzony przez Doradców Techniczno-Handlowych AC SA.


Mapa rozmieszczenia Partnerskich Warsztatów Serwisowych


Warsztaty spełniające poniższe kryteria są zapraszane do współpracy z AC SA przez Doradców Techniczno-Handlowych. Uzyskanie tytułu PWS to nie tylko prestiż, ale także wymierne korzyści dla warsztatu, który otrzymuje:
• możliwość współtworzenia nowych produktów;
• dostęp do nowości AC i ich testowania w pierwszej kolejności;
• wsparcie marketingowe;
• wsparcie techniczne ze strony RDTH i Działu Szkoleń i Wsparcia Technicznego;
• opiekę koordynatora sieci LPG/CNG;
• możliwość udziału w szkoleniach i spotkaniach dedykowanych dla sieci PWS;
• specjalne oferty ratalne dla klientów warsztatu.


Oferta produktowa AC SA dociera do ponad 30 krajów na całym świecie. W 2010 roku sprzedaż na rzecz kontrahentów zagranicznych stanowiła 56% przychodów AC SA ogółem. Do kluczowych rynków zagranicznych AC SA należą m.in.: Niemcy, Rosja, Ukraina, Turcja, Tajlandia oraz Serbia. W Polsce AC SA posiada około 45% rynku.

W 2010 roku AC SA osiągnęła – rekordowe w historii spółki – przychody w wysokości 118,3 mln zł, co oznacza wzrost wobec roku 2009 o 11,4% (z 106,2 mln złotych). Spółka w 2010 osiągnęła wynik netto na poziomie 21,1 mln.

Spółka oferuje ponad 200 produktów na rynek autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG/CNG. Sztandarowym elementem oferty handlowej spółki jest seria produktów pod marką STAG. Wiele rozwiązań zastosowanych w ofercie tej marki było i jest pionierskimi na rynku na skalę światową.

Ponadto, spółka znalazła się w tym roku na 2 miejscu wśród „Diamentów Forbesa” województwa Podlaskiego oraz znalazła się na 21 miejscu w rankingu ogólnopolskim. AC SA oprócz wysokich not w głównym zestawieniu, otrzymała również pierwszą nagrodę w nowej kategorii „e-diamenty Forbes&Onet” za najlepszą internetową stronę korporacyjną w województwie podlaskim.

AC SA znalazła się także na 29 miejscu tegorocznego zestawienia najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Ranking – obejmujący 500 podmiotów – jest prowadzony przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz Sieć Naukową MSN.
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.