Aktualności

28 – 29 lipca 2011 zapisy na akcje AC SA w transzy detalicznej oraz instytucjonalnej.

27.07.2011

W dniach 28 – 29 lipca 2011 odbędą się zapisy w transzy detalicznej oraz instytucjonalnej na akcje AC SA – wiodącego w Polsce i liczącego się na świecie producenta instalacji autogaz marki STAG. Spółka oferuje 3.680.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, z których 80% dedykowane jest instytucjom, a 20% odbiorcom indywidualnym. Ostateczna cena sprzedaży akcji została ustalona na 19,50 zł, czyli tylko o 9% mniej od maksymalnej.
Do obrotu na rynku regulowanym wprowadzonych zostanie 9.326.400 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, o wartości nominalnej 0,25 zł każda. Przydział akcji przewidziano na 02.08.2011, a debiut na GPW jeszcze w sierpniu bieżącego roku. Po upublicznieniu AC SA będzie pierwszym w Polsce i trzecim w świecie renomowanym producentem samochodowych instalacji gazowych, notowanym na giełdzie.
„Ustalona cena emisyjna wynika z popytu zgłoszonego przez inwestorów instytucjonalnych. Zainteresowanie zakupem akcji zadeklarowało wiele instytucji finansowych, w tym renomowane OFE i TFI, pomimo niezbyt sprzyjającej koniunktury giełdowej. Potwierdza to świetną kondycję AC SA, która jest bardzo atrakcyjną inwestycją kapitałową” – powiedział Michał Kowalczewski, prezes zarządu Mercurius Dom Maklerski, oferującego akcje AC SA.
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.