Aktualności

STAG-4 QBOX - innowacja wyróżniona

10.03.2012

Podczas Międzynarodowych Targów GasShow 2012 firma AC S. A. zaprezentowała swój najnowszy produkt – sterownik sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej STAG-4 QBOX. Stanowi on zapowiedź całej rodziny przyszłych systemów. Debiutujący produkt z miejsca doceniono za innowacyjność, nagradzając go statuetką INPRO 2012.

 

Pierwszy członek rodzącej się rodziny QBOX jest na wskroś nowy – od obudowy aż po elektroniczne wnętrze. Nietypowo umieszczone gniazdo do podłączenia wiązki elektrycznej umożliwia montaż w praktycznie dowolnej płaszczyźnie, co wraz ze zwartymi wymiarami ułatwia i przyspiesza proces montażu w komorze silnika. Mózgiem sterownika jest wydajny 32-bitowy procesor, dzięki któremu wzrosła precyzja i szybkość działania całego systemu. Nowa platforma sprzętowa to także możliwość rozbudowy o nowe funkcje, wśród których już teraz znalazły się: zaawansowana autoadaptacja, samodiagnoza oraz mechanizmy wykrywania błędów montażu. QBOX współpracuje ponadto z nowymi estetycznymi i ergonomicznymi przełącznikami rodzaju zasilania LED-300/400 i LED 400.

 

Te właśnie cechy dostrzegła i doceniła kapituła nagrody INPRO, przyznawanej corocznie firmom z branży LPG/CNG/LNG za opracowanie i wprowadzenie na rynek nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym dokonuje się postęp technologiczny, funkcjonalny i jakościowy. Prestiżowa statuetka z pewnością ułatwi produktowi start rynkowy, choć biorąc pod uwagę uznanie, jakim cieszą się dotychczasowe sterowniki z szerokiej gamy STAG, QBOX i tak wchodzi w życie od razu z dobrej pozycji. Tym bardziej, że w kompaktowej obudowie zintegrowano – poza renomą poprzedników – wszystko, co dotychczas umiał nie tylko STAG-4, ale również bardziej zaawansowany STAG-300. Wprawdzie nowicjusz przeznaczony jest wyłącznie do silników o najwyżej 4 cylindrach, ale pojawienie się większych „braci” to tylko kwestia czasu. Czyżby QBOX był z góry skazany na sukces?
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.