Aktualności

STAG i XIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe - Krosno 2012

01.05.2012

Zakończyły się XIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie, jedne z najbardziej widowiskowych imprez sportowych w Polsce, na których STAG był obecny wraz z warsztatem partnerskim ARMAKO. W tym roku do Krosna zawitało 25 załóg balonowych, z czego 21 brało udział w rozgrywanych konkurencjach. Oprócz polskich reprezentantów, w zawodach wzięli udział m.in. zawodników z Litwy i Węgier. Impreza odbywała się od 28 do 30 kwietnia 2012 r. W tych dniach rozegrano 17 konkurencji w 4 lotach.


Niestety, w czasie porannych startów, trzej uczestnicy jednej z balonowej fiesty ulegli wypadkowi. Podczas lotu pokazowego balon zahaczył o drzewo, a następnie o dach pobliskiego budynku. Te wydarzenie przypomniało wszystkim, że loty balonowe, pomimo piękna i efektywności, należą do sportów ekstremalnych i niebezpiecznych.
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.