Aktualności

Ceny autogazu spadną dzięki samoobsługowemu tankowaniu – szczegóły już w sierpniu

16.07.2012

Nadciąga rewolucja w sposobie tankowania aut. Już niedługo samoobsługowe napełnianie autogazem będzie możliwe także w naszym kraju. W wyniku kilkuletnich zabiegów organizacji skupionych wokół autogazu, rząd postanowił dopuścić prawnie obsługiwanie dystrybutorów LPG przez przypadkowe osoby.

 

Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej ustaliły już zakres zmian w prawie, które umożliwią samoobsługę przy tankowaniu LPG. Projekty nowych przepisów mogą być gotowe już w sierpniu 2012 r.

 

Obecnie obowiązujące przepisy nakazują, by tankowania autogazu na stacjach benzynowych dokonywali wyłącznie odpowiednio przeszkoleni pracownicy stacji. A tymczasem we wszystkich niemal krajach tzw. starej Unii Europejskiej dokonują tej czynności samodzielnie kierowcy.

 

Ministerstwo Gospodarki uważa, iż samoobsługa tankowania LPG powinna być w Polsce dopuszczona, a wymogi techniczne w tym zakresie należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Szczegółowe rozwiązania w tym zakresie będą konsultowane z branżą i instytucjami zajmującymi się bezpieczeństwa technicznego. Wówczas też poznamy, jakie dokładnie zmiany są szykowane dla kierowców.

 

Propozycje MG powinny pociągnąć za sobą obniżki tego paliwa na stacjach. Według szacunków nawet do 10 groszy na litrze. Jeśli tak się stanie, z pewnością kierowcy przyjmą nowe rozwiązania z radością.
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.