Aktualności

STAG zdobywa najwyższą część peruwiańskich gór Ameryki Południowej

28.08.2012

Niezapomniane widoki, ogrom przyrody, wyzywające warunki jazdy i majestat niewzruszonych gór – tak w skrócie można określić ekspedycje STAG, która pod koniec sierpnia br. odbyła się w peruwiańskiej części najwyższych gór Ameryki Południowej. Drugie po Himalajach najwyższe pasmo na świecie otworzyło przed nami olbrzymią szansę by udowodnić lokalnym kierowcom, że nawet ekstremalne warunki nie stanowią wyzwania dla samochodu LPG napędzanego instalacją STAG. Samochód Kia Sportage z silnikiem 2.0 zasilanym paliwem gazowym i wyposażony w podzespoły produkcji AC (sterownik STAG-300 Premium, reduktor AC R01 i wtryskiwacze AC W01) wystartował z Limy - stolicy Peru położonej nad Oceanem Spokojnym - w piątek 27 sierpnia o godzinie 18:00. Na miejsce pierwszego noclegu obrano miejscowość Matucana. Na wysokości 2398 m n.p.m. nasza czteroosobowa ekipa nabierała sił przed nadchodzącym wyzwaniem.


Równo o godzinie 6.00 rano samochód rozpoczął terenową wspinaczkę ku wyższym partiom gór. Odczuwalne spadki temperatury dochodzące do 0 stopni Celsjusza, niższe stężenie tlenu w atmosferze, strome serpentyny dróg nie przeszkodziły w osiągnięciu celu i już po kilku godzinach ekstremalnej jazdy znaleźliśmy się na wysokości 4818 m n.p.m. Mróz, śnieg, porywisty wiatr a przede wszystkim STAG, który stawił czoła przeogromnym Andom. Nasz samochód nie zawiódł nas ani przez chwilę a instalacja gazowa sprawiała się rewelacyjnie. Przełączając między benzyną a gazem w najtrudniejszych momentach podjazdowych nie wyczuwaliśmy żadnej różnicy, co stanowi niezbity dowód, że samochód zasilany paliwem gazowym może dotrze wszędzie tam, gdzie dojedzie samochód zasilany etyliną.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ekspedycji Peru 2012
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.