Aktualności

Seminarium „Efektywne systemy alternatywnego zasilania silników i układy elektroniczne w pojazdach mechanicznych”

28.09.2012

W dniu 28 września br., w sali konferencyjnej Centrum Badawczo-Rozwojowego AC SA, w obecności przedstawicieli lokalnych mediów, odbyło się seminarium poświęcone efektywnym systemom alternatywnego zasilania silników i układów elektronicznych w pojazdach mechanicznych. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele firmy oraz członkowie najwyższej kadry naukowej, zatrudnionej na Wydziale Mechanicznym oraz Elektrycznym Politechniki Białostockiej wraz z opiekunami Kół Naukowych specjalizujących się w wyżej wymienionej tematyce.

 

Uroczystego powitania gości dokonała Katarzyna Rutkowska, Prezes Zarządu AC SA, dr hab. inż. Marian R. Dubowski, Dziekan Wydziału Elektrycznego i prof. zw. dr hab. inż. Franciszek Siemieniako. Następnie Dyrektor Marketingu AC SA – Wojciech Piekarski przedstawił historię firmy i jej drogi do pozycji krajowego lidera i liczącego się na świecie eksportera systemów autogaz. Menadżer ds. Technicznych i Rozwoju – Tomasz Cybulko opisał uczestnikom znaczenie niedawno otwartego Centrum Badawczo-Rozwojowego” nowych technologii zasilania silników pojazdów mechanicznych, które powstało w ramach projektu sfinansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, a w którym od lutego 2012 trwają prace nad rozwojem wyrobów produkowanych przez spółkę AC SA. Kolejne godziny należały do gości: dr inż. W. Wojtkowski przedstawił referat na temat „Szeregowych magistrali transmisji danych stosowanych w pojazdach samochodowych”, Andrzej Borawski - „Modelowania i symulacji wtryskiwaczy gazowych” a dr inż. Maciej Zajkowski - „Oświetleń samochodowych LED”

 

Oficjalne podsumowanie dyskusji poprzedziło zwiedzanie laboratorium firmy - flagowego punktu Centrum Badawczo – Rozwojowego. Uwaga wszystkich skupiona była na nowoczesnej aparaturze kontrolno-pomiarowej, wykorzystywanej do testowania właściwości sterowników, m.in. odporności na wilgoć, wibrację czy też gwałtowne zmiany temperatury.

 

Powrót do sali konferencyjnej przyniósł rozmowę o zacieśnieniu współpracy między AC SA a największą uczelnią techniczną w regionie. Usystematyzowanie obustronnych relacji i przygotowanie możliwości realizacji długofalowych projektów i badań w zakresie alternatywnego zasilania oraz innych projektów sektora Automotive zawsze stanowił wyjątkowy priorytet w działaniach firmy. Wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy AC SA a Politechniką to perspektywa rozwoju zarówno dla studentów, jak i spółki, które z pewnością zaprocentują w przyszłości wieloma cennymi inicjatywami.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.