Komunikaty prasowe

Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa ze STAG

06.01.2020


Spółka AC, producent instalacji marki STAG, włączyła się aktywnie w edukację najmłodszych w temacie zasad udzielania pierwszej pomocy. Edukacja z zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia  jest celem akcji edukacyjno-informacyjnej „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” skierowanej do uczniów szkół podstawowych.

– Jesteśmy świadomi niebezpieczeństw, z którymi mogą mieć styczność nasze dzieci każdego dnia. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest naszym priorytetem. Uważamy, że już od najmłodszych lat należy przekazywać umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i staramy się angażować dzieci do poznawania podstawowych umiejętności z tym związanych – informuje Sylwia Andrzejewska, kierownik Działu Marketingu AC S.A.

Projekt akcji został przygotowany przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku we współpracy z partnerami na co dzień odpowiedzialnymi za najważniejsze dziedziny życia, takie jak bezpieczeństwo, zdrowie, czy czystość w miejscu zamieszkania. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Nadleśnictwo Dojlidy w Białymstoku, Oddział Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, PUHP Lech Sp. z o.o. w Białymstoku, Polska Izba Mleka, Firma AC Spółka Akcyjna, Sieć kin „Helios S.A” w Białymstoku.

W akcji biorą udział uczniowie klas II i III szkół podstawowych z Białegostoku i okolic. Razem prawie 100 dzieci z 6. szkół, którym zostanie przybliżona specyfika pracy instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych.

Projekt trwa od 4 listopada 2019 do 20 czerwca 2020 roku. W tym czasie uczniowie wezmą udział w 11 zajęciach profilaktycznych. Po zaliczeniu każdej lekcji uczestnik otrzyma wpis do indeksu. Pozyskane umiejętności i wiedzę wśród najmłodszych potwierdzą dyplomy ukończenia „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa”.

Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa ze STAGDziecięca Szkoła Bezpieczeństwa ze STAGDziecięca Szkoła Bezpieczeństwa ze STAG

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.