Komunikaty prasowe

W ramach Dnia Przedsiębiorczości firma AC S.A. zaprosiła uczniów białostockich szkół na konsultacje do firmowego warsztatu

20.03.2019


W ramach ogólnopolskiego projektu naukowego Dzień Przedsiębiorczości firmowy warsztat AC S.A. w dniu 19 marca gościł uczniów z Zespołu Szkół Technicznych. Uczniowie zobaczyli, jak w praktyce wygląda praca na stanowisku mechanika.

Jest to szesnasta edycja programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w tym roku pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Dzień przedsiębiorczości to pomoc uczniom szkół ponadgimnazjalnych w przygotowaniu się do świadomego wyboru zawodu. Program pozwala rozwiać wątpliwości młodych ludzi związane z tym, jak naprawdę wygląda praca w wybranym zawodzie. Dzięki wolontariuszom – doświadczonym pracownikom – młodzież ma okazję dowiedzieć się, jakie kompetencje, wiedza i umiejętności są niezbędne do wykonywania pracy na upragnionym stanowisku w wymarzonym zawodzie. A to z kolei pomaga podjąć decyzję na temat dalszego kierunku kształcenia.

Firma AC S.A. dostrzega potencjał kolejnego pokolenia, któremu przyjdzie obcować z technologią produktów marki STAG. Zainteresować młodych ludzi zagadnieniami, które mogliby wykorzystać w praktyce po ukończeniu szkoły to cel aranżowanych spotkań i inwestycja w dobre praktyki montażystów.

Inicjatywa jest tym bardziej wartościowa, że wśród mechaników obecnych na rynku pracy można wybierać. Natomiast prawdziwi fachowcy, specjalizujący się w określonej dziedzinie, jaką jest np. montaż instalacji LPG/CNG są pożądanymi i mile widzianymi pracownikami każdego warsztatu.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w warsztacie firmowym AC S.A.Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w warsztacie firmowym AC S.A.

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.