Komunikaty prasowe

STAG partnerem Polskiego Kartingu!

04.06.2018


Właściciel renomowanej marki STAG, firma AC S.A., został nowym partnerem Polskiego Kartingu. AC S.A. to niekwestionowany lider systemów autogaz, mający ponad 50% udział w rynku krajowym. Marka STAG czyni ze Spółki wiodącego w Polsce i liczącego się na świecie producenta. Dzięki współpracy Fundacja Polski Karting, która jest sygnatariuszem porozumienia, zyska wsparcie nowego partnera, a Spółka uczestniczyć będzie w kluczowych projektach Fundacji.

Umowę o partnerstwie pomiędzy Fundacją Polski Karting i AC S.A. podpisano we środę w Białymstoku, gdzie Spółka ma swoją siedzibę. Sygnowali ją prezesi AC S.A., Katarzyna Rutkowska oraz Fundacji, Maciej Czerwiński. Oprócz zaangażowania w projekty Polskiego Kartingu właściciel marki STAG włączy do swojego programu wspierania sportowców jednego z najbardziej utytułowanych kierowców kartingowych w naszym kraju, mistrza Polski Rotax DD2 Masters oraz tryumfatora rozgrywek europejskich Nordic Challenge, Sławomira Murańskiego. Zwycięzca tegorocznej inauguracyjnej rundy Rotax Euro Trophy jest jednym z zawodników objętych programem Fundacji Polski Karting.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że zyskaliśmy tak znaczącego partnera - powiedział tuż po podpisaniu umowy z AC Maciej Czerwiński, prezes Fundacji Polski Karting. - Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie niezwykle owocna i przyniesie wiele korzyści obu stronom, czego życzę zarówno sobie, jak również naszym partnerom. Przyświecają nam podobne wartości, bowiem jako fundacja kierujemy się przede wszystkim odpowiedzialnością, ogromną pasją, cenimy uczciwość i profesjonalizm oraz chcemy tworzyć innowacyjne projekty. Spółka AC jest jednym z liderów rynku autogaz i niezmiernie cieszymy się, że zaznaczy swoją obecność także w sporcie kartingowym. Marka STAG uczestniczy aktywnie w środowisku rajdowym, wyścigowym i drifcie. Karting jest uzupełnieniem tych dyscyplin motosportu, kolebką ścigania i przedsionkiem do karier wielu kierowców.

Zadowolenia ze swojej obecności w projekcie Polskiego Kartingu i AC S.A. nie krył również Sławomir Murański, który w najbliższy weekend rozpocznie kolejny sezon w Rotax Nordic Challenge. W łotewskim Ropazi odbędzie się inauguracyjna runda tej europejskiej serii, którą w roku ubiegłym wrocławianin pewnie wygrał. - Cieszę się, że STAG będzie towarzyszył moim startom na torach w Polsce i Europie. To dla mnie ważny moment, bowiem dzięki zaangażowaniu fundacji Polskiego Kartingu zostałem zaproszony przez uznaną firmę do reprezentowania również jej barw. Mam nadzieję, że moje występy przyczynią się do jeszcze większej identyfikacji tej wiodącej marki w środowisku motosportu. Czuję satysfakcję, ale również dużą odpowiedzialność.

Udział firmy AC S.A. w projektach fundacji Polski Karting oceniła również Prezes Zarządu Katarzyna Rutkowska. - Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, to jedno z wyzwań związanych z rozwijającą się infrastrukturą drogową i zwiększeniem liczby samochodów na drogach. Ujmujemy je nie tylko w kontekście oferowanych przez nas produktów autogaz marki STAG, ale również poprzez wspieranie inicjatyw łączących motosport i bezpieczeństwem.

Polski Karting jest doskonale znany w świecie motosportu w naszym kraju. Od ośmiu lat uczestniczy w życiu kierowców kartingowych ścigających się zarówno na polskich jak i zagranicznych torach. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, Polski Karting był swego czasu jednym z niewielu mediów na świecie, które transmitowało na żywo wszystkie zawody z kalendarza rodzimej federacji. Od pięciu lat jest również medium o zasięgu globalnym dzięki niezwykle popularnemu serwisowi internetowemu, a w Polsce identyfikowany jest głównie dzięki gazecie wydawanej nieprzerwanie od 2011 roku. W roku 2018 Fundacja Polski Karting zaangażuje się w nowe projekty mające na celu popularyzację dyscypliny i promocje polskich kierowców kartingowych, również poza granicami kraju.

Polski karting z firmą AC S.A.Polski karting sponsorowany przez firmę AC S.A. STAG

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.