Komunikaty prasowe

AC S.A. w czołówce największych polskich producentów z branży motoryzacyjnej

29.07.2016


Ranking „TOP30 największych producentów z branży motoryzacyjnej z większościowym polskim kapitałem” przygotowany przez Bank Zachodni WBK we współpracy z Polską Izbą Motoryzacji i Bisnode Polska, uplasował Spółkę AC na wysokim 7 miejscu.

Polską specjalnością obok wytwarzania części i podzespołów samochodowych jest produkcja naczep, przyczep i zabudów do samochodów ciężarowych oraz produkcja autobusów i pojazdów specjalnych. Motoryzacja jest jedną z branż, które w największym stopniu przyczyniają się do wzrostu polskiego PKB oraz eksportu. Taka sytuacja jest wynikiem aktywności nie tylko międzynarodowych koncernów, ale również polskich producentów, którzy zagospodarowali konkretne nisze. Wśród 30 sklasyfikowanych w rankingu polskich producentów z branży motoryzacyjnej, ponad połowa (16) to firmy wytwarzające części i podzespoły.

Województwo Podlaskie reprezentuje w rankingu białostocka firma AC S.A. - znany na całym świecie producent instalacji autogaz (marka STAG) nie tylko do pojazdów benzynowych, ale również do silników diesla. Notowana na warszawskiej giełdzie spółka zajęła w rankingu wysokie 7 miejsce.

AC SA  STAG Gielda

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.