Komunikaty prasowe

STAG Diesel daje radę w każdych warunkach – Misja Wschód zakończona sukcesem

21.06.2016


Ostatni weekend maja był niezwykle burzliwy nie tylko przez wzgląd na pogodę. Odgłosy wystrzałów, huk pojazdów pancernych oraz okrzyki bojowe żołnierzy rozbrzmiewały w Ogrodniczkach pod Białymstokiem w trakcie Misji Wschód, VI Pikniku Militarnego. Tysiące osób, które miały przyjemność odwiedzić wydarzenie z pewnością zauważyły, że logo STAG przykuwało uwagę i było niezwykle widoczne. Stało się tak, ponieważ firma AC S.A. lider instalacji autogaz była partnerem strategicznym wydarzenia.
Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie społeczeństwa do poznawania historii i tradycji regionu. Historyczne pokazy prezentowało ponad siedmiuset rekonstruktorów z kraju i zagranicy. To jedna z największych tego typu imprez we wschodniej Polsce. Można było podglądać militaria, ale także to, jak wyglądało życie codzienne w minionych wiekach.

 

t-55 stag diesel
 

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia były pojazdy bojowe, w tym wyjątkowy czołg T-55. Wyjątkowość czołgu to nie tylko jego doskonały stan techniczny oraz monumentalne rozmiary. Sekret tkwi wewnątrz pojazdu, na pierwszy rzut oka schowany przed spojrzeniami dociekliwych amatorów militariów. Czołg T-55 poddany został konwersji otrzymując możliwość poruszania się również przy zużyciu paliwa LPG. 46 ton stali o mocy 600 KM i pojemności silnika 40 litrów, z armatką kalibru 100 mm wzbogacone zostało o dodatkowe atrybuty: sterownik STAG DIESEL 8 cylindrów, dwa reduktory STAG R02, dwie listwy wtryskowe STAG AC W02 BFC i dwa 120 litrowe zbiorniki LPG.
Innowacyjna instalacja LPG została stworzona z myślą o samochodach dostawczych, ciężarowych, autobusach, maszyn rolniczych i budowlanych z silnikami diesla. Jednakże jej cel, czyli  obniżenie kosztów eksploatacji nawet o 20 – 25% oraz obniżenie emisji cząstek stałych (sadzy) doskonale sprawdził się również w zabytkowym czołgu.
Trwałość i niezawodność instalacji STAG Diesel potwierdzona została testami w wyjątkowo trudnych warunkach podbiałostockiej żwirowni. Widownia zgromadzona w trakcie wydarzenia z aplauzem przyjęła dodatkową atrakcję, tym bardziej, że przejażdżka czołgiem z instalacją LPG była dużo bardziej ekologiczna.

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.