Komunikaty prasowe

Spółka AC laureatem prestiżowego rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”

05.12.2013

Już po raz jedenasty Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk wraz redakcją anglojęzycznego magazynu ekonomicznego Polish Market zorganizowali prestiżowy ranking „Perły Polskiej Gospodarki”. Jest to jedyny w Polsce ranking jakościowy nie dokonywany na podstawie subiektywnych ocen, tylko na podstawie algorytmu opracowanego przez INE PAN szeregujący przedsiębiorstwa według dynamiki i efektywności, wykorzystywania przez nie zasobów kapitału, środków produkcji i pracy. Corocznie komputer INE PAN przetwarza w ten sposób dane z ponad 2000 największych polskich przedsiębiorstw, zgadzających się poddać ocenie. Zbiór laureatów obejmuje firmy, których przychody w okresie roku wyniosły co najmniej 100 milionów złotych (Perły Duże) lub 1 miliard złotych (Perły Wielkie).

 


Z dumą informujemy iż Spółka AC jest laureatem nagrody Perły Dużej i znalazła się na wysokim 7 miejscu w tej kategorii. Ogłoszeniu wyników rankingu towarzyszyła Wielka Gala Pereł, która odbyła się 3 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie i była jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju, gromadzących przedstawicieli świata biznesu, nauki, kultury i polityki. Galę uświetniła obecność ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, który osobiście gratulował laureatom tej prestiżowej nagrody.
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.