Komunikaty prasowe

AC wspiera podlaską edukację

01.07.2014

1 lipca 2014 firma AC S.A. rozpoczęła oficjalną współpracę z Politechniką Białostocką oraz Zespołem Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Instytucje zamierzają wspólnie prowadzić przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe, wdrażać nowe rozwiązania techniczne oraz podejmować działania na rzecz patentowania.

 

Współpraca spółki AC z Politechniką Białostocką trwa już od kilku lat, teraz do tego grona dołącza także Zespół Szkół Elektrycznych co, jak podkreśla prof. Roman Kaczyński, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy PB „jest szczególnie cenne w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, w której znaczna część funduszy ma zostać skierowana na współpracę przedsiębiorstw, szkół wyższych i szkół średnich.”

Spółka AC umożliwi uczestnikom kół naukowych działających na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej oraz w Zespole Szkół Elektrycznych odbywanie praktyk studenckich i uczniowskich w swoim przedsiębiorstwie. Dodatkowo w ramach podpisanego porozumienia AC będzie udostępniać partnerom swoje laboratoria wraz z wyposażeniem oraz fundować stypendia i nagrody dla najzdolniejszych studentów.  „Chcielibyśmy, żeby polska wiedza, polskie uczelnie były promowane w świecie. Sprzedajemy swoje produkty na ponad 40 rynkach świata, także absolwenci naszych uczelni mają szerokie możliwości rozwoju w naszej spółce(…). Podpisanie tej umowy to dla nas kolejny etap zacieśnienia współpracy między nauką i biznesem w bardzo ważnym dla rozwoju naszej spółki  obszarze elektrycznym i elektronicznym (…). Chcielibyśmy ściśle współpracować z kołami naukowymi i ta współpraca już się rozpoczęła. Chcielibyśmy także służyć swoją praktyczną wiedzą już podczas procesu edukacji, tak, żeby studenci mieli dostęp do najnowszych technologii – takich, które są potrzebne w życiu gospodarczym” – wyjaśnia Katarzyna Rutkowska, Prezes Zarządu AC S.A..

 

Źródło: PB

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.