Aktualności

STAG sponsorem 41.Rajdu Podlaskiego

16.05.2022


Prawie 90 załóg weźmie udział w 41. Rajdzie Podlaskim. Zawody zaplanowane na 21-22 maja to druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i pierwszy z trzech szutrowych rajdów w kalendarzu krajowego czempionatu. Spółka AC, właściciel marki STAG, jest sponsorem głównym imprezy. 

Rajd Podlaski wraca do kalendarza mistrzostw Polski po 55 latach. Oprócz polskiej czołówki, o punkty na widowiskowych odcinkach specjalnych na Podlasiu powalczą także kierowcy i piloci z Litwy – specjaliści od szybkiej jazdy na luźnej nawierzchni. 41. edycja Podlaskiego jest inauguracyjną rundą litewskiego czempionatu. 

- Bardzo się cieszymy, że jesteśmy częścią tego wydarzenia. W rozwój motorsportu angażujemy się już od kliku lat, także poprzez wsparcie naszych pracowników – pasjonatów motoryzacji. W imprezie weźmie udział jedna z naszych załóg, złożona właśnie z naszych wieloletnich pracowników: Marcina Dziewiątkowskiego i Tomasza Kraczko – mówi Anatol Timoszuk, prezes AC SA. 

Park serwisowy i baza rajdu będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Organizatorzy przygotowali dziewięć oesów o łącznej długości ponad 100 km. Na sobotę, 21 maja zaplanowano ceremonię rozpoczęcia zawodów (od 15:00 na Placu Jana Pawła II w Białymstoku) oraz trzy odcinki specjalne w tym jeden w centrum stolicy Podlasia.  

W okolicy strefy startu, jako sponsor główny rajdu, przygotowaliśmy kilka atrakcji dla miłośników motoryzacji i nie tylko.  Na kilka chwil, każdy, kto odwiedzi namiot STAG w sobotę, będzie mógł poczuć się jak uczestnik rajdu samochodowego dzięki symulatorowi jazdy, na którym na co dzień trenuje drużyna Rally Team STAG. 

Inną atrakcją będzie samochód, który od tego sezonu bierze udział w rajdach przeprawowych w kategorii Extreme. Jest to auto skonstruowane i zbudowane od zera, przez jednego z naszych pracowników. Jest autem napędzanym naszą instalacją autogaz. Warto obejrzeć ten pojazd i poznać jego twórcę. 

 

 

 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.