Aktualności

Obowiązek umieszczenia tabliczki informacyjnej

10.05.2024


Zgodnie z nowymi przepisami, samochody wyposażone w instalacje LPG muszą być wyposażone w dodatkową tabliczkę informacyjną. Tabliczka powinna być trwale umieszczona na nadwoziu lub ramie pojazdu oraz w miejscu łatwo dostępnym i widocznym. Tabliczka powinna zawierać numer świadectwa homologacji, nazwę warsztatu, który zamontował instalację, oraz nazwę instalatora. 

Jeśli jesteś kierowcą, nic nie musisz robić - o umieszczenie tabliczki informacyjnej w aucie zadba Twój montażysta. WAŻNE: Obowiązek umieszczania tabliczek dotyczy wyłącznie nowych instalacji LPG. Jeśli Twoja instalacja była zamontowa przed wejściem w życie nowych przepisów, obowiązek Cię nie dotyczy. 
 
Jeśli jestes montażystą LPG,  musisz zadbać o umieszczenie tabliczki w każdym aucie, w którym montujesz instalację. 

TABLICZKI INFORMACYJNE MOŻESZ ZAMÓWIĆ TUTAJ

 

Tabliczka informacyjna obowiązuje od 17 maja 2024 r.

– Ustawa z dnia 14 kwietnia 2023r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia.
Art. 43. Podmiot dokonujący montażu dodatkowej instalacji zasilania gazem pojazdu umieszcza na tabliczce informacyjnej – w odniesieniu do podlegających homologacji elementów instalacji lub dodatkowego układu zasilania gazem pojazdu – informacje, zgodne z wymaganiami określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 58 ust. 1.
-obowiązuje od dnia 17 maja 2024r. (zobacz: art. 83 – art. 43, który wchodzi w życie po upływie 12 miesięcy od dnia ogłoszenia.)

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.