Aktualności

Instalacje STAG w Algierii

08.09.2021


W 40 000 aut w Algierii zostaną zamontowane instalacje autogaz STAG.

Spółka AC S.A. podpisała kontrakt na dostawę 40 tysięcy zestawów samochodowych instalacji gazowych STAG do Algierii. Naszym kontrahentem jest Naftal, spółka należąca do największej firmy naftowo-gazowej w Algierii i w Afryce. Wartość kontraktu przekracza 25 mln zł. Dostawy wynikające z umowy mają być zrealizowane w ciągu 18 miesięcy.
- Jesteśmy dumni, że polska, białostocka firma pokonała w wyścigu o to zamówienie producentów z całego świata. To dla nas bardzo ważny kontrakt na obiecującym afrykańskim rynku – podkreśla Anatol Timoszuk, prezes AC S.A.

Samochody, które po zamontowaniu instalacji autogaz STAG, będą napędzane gazem LPG, staną się tańsze w eksploatacji. Dodatkowo przyczynią się do zmniejszenia emisji CO2 w Algierii. Badania potwierdzają, że LPG jest paliwem bardziej ekologicznym niż benzyna, ponieważ emituje mniej dwutlenku węgla (o ok. 10 – 15 proc.), tlenku węgla (o ok. 20 proc.) oraz węglowodorów (o ok. 60 proc.). 

NAFTAL to algierska spółka zajmująca się m.in. konwersją samochodów na zasilanie gazowe a także dystrybucją i sprzedażą produktów ropopochodnych. Firma jest także właścicielem stacji paliw w Algierii. NAFTAL w całości należy do firmy SONATRACH, która jest państwową spółką naftową Algierii, która należy do głównych światowych dostawców energii i jest największą firmą naftowo-gazową w Algierii i w Afryce.

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.