Aktualności

Podpisz petycję w obronie LPG

19.02.2021


Strefy czystego transportu w polskich miastach bez pojazdów zasilanych LPG? Taki scenariusz rządzący proponują ponad trzem milionom kierowców. Podpisz petycję, by powiedzieć NIE zmianom w Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

logo KNRA

W imieniu Koalicji Na Rzecz Autogazu – organizacji zrzeszającej firmy z naszej branży - zachęcamy do podpisania petycji w obronie LPG.

 Podpisz petycję

Jeszcze w listopadzie 2020 roku projekt zmian w Ustawie zakładał wprowadzenie obowiązkowych stref czystego transportu (SCT), do których mogłyby wjeżdżać m.in. pojazdy zasilane gazem ziemnym (CNG, LNG) i z auta z instalacją LPG. Niestety, po konsultacjach projektu, zapisy dotyczące aut zasilanych LPG, zostały całkowicie wykreślone. 

KNRA petycja w obronie LPG

Oznacza to nie tylko realne zagrożenie dla całej branży i w konsekwencji zamknięcie wielu tysięcy miejsc pracy. Konsekwencje tej zmiany poniosą też polscy kierowcy. W Polsce obecnie zarejestrowanych jest około 3 milionów samochodów zasilanych LPG. Oznacza to, że 3 miliony rodzin korzysta z ekonomicznego i ekologicznego transportu. W przyszłości zostaną pozbawione możliwości dojazdu np. do pracy często z małych ośrodków do centrów dużych miast. 

KNRA Petycja w obronie LPG

Naszym obowiązkiem jest głośny sprzeciw wobec działań wykluczających LPG z rynku motoryzacyjnego. Zachęcamy do podpisania petycji na www.petycjeonline.com. To zajmie kilka minut, a może zaważyć o losie naszej branży i milionów kierowców.  Liczba podpisów decyduje o sile naszego głosu. Dlatego podpisz i podaj dalej.

 Podpisz petycję

Pismo w sprawie petycji w obronie LPG pobierz

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.