Aktualności

Ecodriving i pierwsza pomoc – AC S.A. producent marki STAG propaguje bezpieczeństwo

10.06.2019


Firma AC S.A. pochodzi z Białegostoku i jest wiodącym producentem nowoczesnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu stała się największym w Polsce i liczącym się na świecie producentem w segmencie instalacji gazowych. AC produkuje również wysokiej jakości elektronikę i wiązki elektryczne dla motoryzacji i AGD, w tym zestawy do haków holowniczych oraz wiązki elektryczne do samochodów elektrycznych na rynek Europy Zachodniej.

Sukces nie przesłonił wartości społecznych, wyrażonych aktywnym udziałem w inicjatywach skierowanych do Białostoczan. Jako firma z segmentu automotive, ściśle związana z motoryzacją, kładzie akcent na wsparcie bezpieczeństwa na drodze, znajomości zasad pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nauki ekonomicznego poruszania się po drogach.

Spółka szczególnie dumna jest z udziału w akcji Motoserce. Jako partner główny już od 6 lat wspiera cenione wśród białostoczan wydarzenie. Podczas ostatniej edycji w strefie STAG mieszkańcy skorzystali z profesjonalnej nauki udzielania pierwszej pomocy w przypadkach zranień i krwotoków, ewakuacji poszkodowanego z auta, resuscytacji krążeniowo – oddechowej i obsługi stanowiska AED. Pod okiem ratowników ponad 100 osób, w tym także dzieci, otrzymało certyfikat ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy.

W 2018 r w ramach wsparcia Grupy Ratowniczej MEDIVAL firma dofinansowała zakup i wyposażenie ambulansu w sprzęt, który pozwolił na skuteczne udzielanie pomocy osobom poszkodowanym. Celem współpracy była edukacja z pierwszej pomocy, oraz propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa samochodów z instalacjami autogaz. Zgodnie ze strategią firmy prowadzono szkolenia oraz prezentowano pokazy ratownictwa medycznego.

W edukację na temat bezpieczeństwa w motoryzacji włączyli się również kierowcy związani z motosportem: rajdami, driftem i wyścigami na ¼ mili, wspierani przez AC S.A. w ramach projektu STAG Rally Team. Propagowali oni prawidłowe i bezpieczne zasady korzystania z auta odradzając brawurę na drodze.  

AC S.A. dąży również do edukacji młodych kierowców dopiero zdobywających niezbędną wiedzę i doświadczenie. Udział w Otwartych Mistrzostwach Instruktorów Podlasia pozwolił na położenie akcentu w tematach ekonomicznej jazdy i tzw. ecodrivingu. Na Torze Wschodzący Białystok wielokrotni mistrzowie Samochodowych Mistrzostw Białegostoku, a zarazem pracownicy firmy dołączyli do grona jurorów sprawdzających umiejętności instruktorów za kierownicą. W części teoretycznej wydarzenia uczestnicy zapoznali się z zaletami instalacji autogaz w samochodzie, takimi jak oszczędności, pozytywny wpływ na środowisko i doskonałą opieka gwarancyjną STAG Assistance.

AC S.A. producent marki STAG jako białostocka firma z chęcią i dużym zaangażowaniem włącza się w wiele akcji społecznych związanych z bezpieczeństwem w motoryzacji czy pierwszej pomocy realizowanych w rodzimym mieście. Marka AC i STAG to bezpieczeństwo i proekologiczne rozwiązania nie tylko w kontekście oferowanych produktów, ale i w kontekście mieszkańców regionu.

STAG propaguje bezpieczeństwo

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.