Aktualności

Wspieramy inicjatywy lokalne – Medival i AC S.A. w trosce o bezpieczeństwo

30.05.2018


Strategicznym obszarem działań społecznych AC S.A., producenta samochodowych instalacji autogaz STAG, jest wspieranie lokalnych inicjatyw. Firma nawiązała współpracę z Grupą Ratowniczą, działającą przy Stowarzyszeniu Ratowniczo-Poszukiwawczym MEDIVAL.

Głównym celem współpracy jest edukacja w dziedzinie pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze  samochodów z instalacjami autogaz. W trakcie wydarzeń oraz imprez plenerowych Medival będzie prowadził szkolenia z pierwszej pomocy oraz prezentował pokazy ratownictwa medycznego. Wsparcie w tym temacie jest niezwykle istotne, gdyż jak pokazują badania CBOS tylko 19 proc. Polaków jest pewnych swoich umiejętności zakresie udzielania poszkodowanym  w wypadku pierwszej pomocy.

- Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, to jedno z wyzwań związanych z rozwijającą się infrastrukturą drogową i zwiększeniem liczby samochodów na drogach. Ujmujemy je nie tylko w kontekście oferowanych przez nas produktów autogaz marki STAG, ale również poprzez wspieranie inicjatyw lokalnych łączących się z bezpieczeństwem. – informuje Katarzyna Rutkowska, Prezes Zarządu AC S.A.

W ramach udzielonego wsparcia Grupie Ratowniczej MEDIVAL, firma AC S.A. dofinansowała  zakup ambulansu wraz z niezbędnym wyposażeniem, m.in. torba reanimacyjna, torby opatrunkowe  oraz sprzęt, który pozwala na skuteczne i profesjonalne udzielanie pomocy osobom poszkodowanym. Ratownicy ze stowarzyszenia MEDIVAL zostali wyposażeni również w profesjonalne polary ratownicze i materiały pomocne w trakcie zajęć edukacyjnych.

- Cieszymy się bardzo, ze wsparcia ze strony lokalnej firmy. Pomimo tego, że nasze stowarzyszenie istnieje od zaledwie półtorej roku, jest jednym z najszybciej rozwijających się organizacji non-profit o charakterze ratownictwa medycznego w Polsce. Świadczy o tym ilość sprzętu, wolontariuszy i chęci do współpracy instytucji, organizacji i firm. – mówi Daniel Kulesza, prezes i koordynator Grupy Ratowniczej MEDIVAL.

Działania prospoleczna Medival wspólnie za
fot. Maciej Berger

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.