Aktualności

STAG nagrodzi kulturalnych kierowców po raz drugi

05.02.2018


W ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" powstała akcja "Jestem uprzejmym kierowcą". Obecnie rusza jej druga edycja, której celem jest przede wszystkim propagowanie kulturalnego i uprzejmego zachowania wśród użytkowników dróg.

Marka STAG razem z Radomskim Samorządem Obywatelskim, Komendą Miejską Policji i portalem radommoto.pl będzie kolejny rok promować uprzejmość wśród kierowców, a tym samym bezpieczeństwo. Jak będzie kulturalniej, to będzie również bezpieczniej.

W pierwszej edycji, trwającej od października 2016 roku do września 2017 roku, raz w miesiącu na ulice miasta Radomia wyjeżdżał nieoznakowany radiowóz. W sumie, za kulturalne i uprzejme zachowanie podczas akcji wyróżniono 36 kierowców - 11 kobiet i 25 mężczyzn, najwięcej za ustąpienie pierwszeństwa pieszym oczekującym lub zbliżającym się do oznakowanego przejścia - 29 razy, oraz za ustąpienie pierwszeństwa pojazdom i rowerzystom skręcającym w lewo, nadjeżdżającym z przeciwnego pasa ruchu - 6.

Razem z organizatorami staraliśmy się namawiać do uprzejmości innych, a kierowców wyróżnionych w naszej akcji stawiać za wzór.

STAG nagrodzi kulturalnych kierowców STAG nagrodzi kulturalnych kierowców

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.