Aktualności

Spółka AC beneficjentem Regionalnego Programu Operacyjnego

21.09.2017


program RPOWP

Firma AC S.A. gościła przedstawicieli urzędu marszałkowskiego w związku z realizacją projektu badawczo-rozwojowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W spotkaniu z  prezes zarządu AC SA, Katarzyną Rutkowską udział wzięli Wicemarszałek Maciej Żywno, dyrektor Biura Innowacyjności Przedsiębiorstw Emilia Malinowska oraz pracownicy Centrum Obsługi Inwestora. Delegacja zapoznała się z działalnością przedsiębiorstwa zwiedzając m. in. dział elektroniki, halę wiązek oraz Centrum – Badawczo Rozwojowe.

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w firmie AC S.A.Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w firmie AC S.A.

Wizyta związana była z dotacją na realizację projektu, który umożliwi m. in. zakup urządzeń do prowadzenia prac B+R. Umożliwi opracowanie i wdrożenie innowacyjnych produktów w tym rozwiązania LPG do silnika przemysłowego zasilanego metanem czy instalację do zasilania silników maszyn rolniczych paliwem alternatywnym LPG/CNG.  Efekt prac pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa przez maszynę rolniczą nawet do 25 proc. i tym samym ograniczyć emisję zanieczyszczeń.

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w firmie AC S.A.Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w firmie AC S.A.

Wartość projektu to 5,3 mln zł, dofinansowanie z RPO wynosi ponad 2 mln zł. Jego realizacja ma się zakończyć w marcu 2019 roku.

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.