Aktualności

Nowość - dotykowy przełącznik benzyna/gaz LED-500 marki STAG

19.09.2017


Do czego służy instalacja autogaz każdy kierowca wie doskonale, natomiast jak wygląda będzie już kwestią problematyczną. I słusznie, bowiem niemalże w całości jest ona umieszczona pod maską pojazdu. Jeden niewielki element dotrzymuje kierowcy towarzystwa, wbrew rozmiarowi niezwykle usprawniając użytkowanie auta z instalacją LPG. Lider instalacji LPG marki STAG wprowadza na rynek innowacyjny dotykowy przełącznik benzyna/gaz LED-500 marki STAG.

Funkcjonalność

Podstawową funkcją tego typu urządzenia jest wskazywanie poziomu gazu w samochodach z instalacją przystosowaną do zasilania układu napędowego alternatywnym źródłem zasilania, jakim jest paliwo gazowe. Pełni także funkcję przełączania źródła zasilania z benzynowego na gaz. Przełącznik LED-500 marki STAG dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu oferuje więcej przydatnych funkcji, dzięki którym kierowca może dostosować jego działanie do swoich indywidualnych potrzeb. Poza wyborem rodzaju paliwa oraz trybu pracy instalacji poprzez dotknięcie przycisku pojemnościowego na panelu przełącznika urządzenie posiada wbudowany buzzer informujący użytkownika o zmianie rodzaju paliwa lub awarii systemu, podświetlenie panelu czołowego z logotypem informujące o trybie pracy. W tym niewielkim przełączniku umieszczono też diodę ostrzegawczą () informująca o wystąpieniu usterki lub nieprawidłowej pracy systemu, która może pełnić również funkcję informacyjną, a więc migać w rytmie dźwięku emitowanego przez buzzer. Wielu kierowców posiadających instalację LPG w swoim samochodzie doceni z pewnością możliwość awaryjnego uruchomienia auta na gazie. Nie jest to zalecana procedura i lepiej mieć świadomość niekorzystnego jej wpływu na silnik samochodu przy nadużywaniu funkcji, jednakże z pewnością jest doskonałą opcją awaryjną. A to nie wszystko. Producent idąc z duchem czasu pozostawił możliwość dalszej rozbudowy funkcjonalności centralki poprzez dodawanie dodatkowych funkcji programowych dostosowujących działanie do potrzeb rynkowych.

schemat led 500

Zaawansowana technologia

Przełącznik LED-500 oparto na najnowszej technologii przycisku pojemnościowego, niestosowanej dotychczas w tego typu urządzeniach. Pojemnościowe przełączniki dotykowe, choć są znane inżynierom od lat, dopiero niedawno stały się realną alternatywą dla mechanicznych przycisków stosowanych w elektronice użytkowej. Podstawową przewagą pojemnościowego przełącznika dotykowego nad ich mechanicznymi odpowiednikami jest fakt, że nie zużywają się one w czasie ich eksploatacji. Poprzez zastosowanie panelu dotykowego wyeliminowano konieczność mechanicznej współpracy pomiędzy elementami składowymi przycisku podnosząc jego żywotność.

Estetyka wykonania

Mała symetryczna konstrukcja sprawia, że przełącznik znakomicie komponuje się na różnych rodzajach tablic rozdzielczych nie wprowadzając zamieszania i dysharmonii. Centralka ma atrakcyjny kształt, a komunikacja odbywa się przy udziale diod led wspomaganych sygnałem dźwiękowym. Wbudowana funkcja automatycznej regulacji intensywności wskazania i podświetlenia w zależności od oświetlenia zewnętrznego powoduje, ze wskazania przełącznika są zawsze dobrze widoczne. Ważne -  niewątpliwym udogodnieniem jest również możliwość samodzielnej regulacji intensywności podświetlenia oraz dźwięku, co pozwala kierowcy na taki odbiór informacji, który nie jest irytujący i dostosowany do jego preferencji.

stag LED 500

Funkcjonalność, zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz estetyka wykonania - wszystko to sprawia, ze przełącznik LED-500 marki STAG jest idealnym elementem instalacji autogaz służącym do komunikacji kierowcy ze sterownikiem. Dyskretnie przypomina, że wybór marki STAG był właściwym wyborem.

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.