Aktualności

STAG na VII Pikniku Militarnym „Misja Wschód”

27.06.2017


Największy w regionie piknik militarny uzyskał wsparcie marki STAG. Razem z organizatorami zachęcaliśmy do poznawania historii i tradycji regionu w kolejnej, siódmej odsłonie pikniku.

STAG sponsor VII Pikniku Militarnego "Misji Wschód"

Odgłosy wystrzałów, huk pojazdów pancernych oraz okrzyki bojowe żołnierzy rozbrzmiewały w Ogrodniczkach pod Białymstokiem w trakcie VII Pikniku Militarnego „Misja Wschód”. Historyczne pokazy prezentowało ponad siedmiuset rekonstruktorów z kraju i zagranicy. To największa tego typu impreza we wschodniej Polsce.

STAG sponsor VII Pikniku Militarnego "Misji Wschód"

Można było obejrzeć dwie rekonstrukcje bitew - z wczesnego średniowiecza i z 1920 roku - oraz przejechać się pojazdami militarnymi, zobaczyć ciężki współczesny sprzęt wojskowy: czołg Leoparda 1A5 i kołowy transporter Rosomak. W obozowisku dawnych Słowian pokazano, jak wyglądało życie codzienne w minionych wiekach. To okazja do podpatrzenia jak wyglądali dawni wojowie i współczesne wojsko w jednym miejscu.

STAG sponsor VII Pikniku Militarnego "Misji Wschód"

Atrakcją był czołg T-55 Merida, który dzięki założonej instalacji autogaz porusza się również przy zużyciu paliwa LPG. Innowacyjna instalacja LPG została stworzona z myślą o samochodach dostawczych, ciężarowych, autobusach, maszynach rolniczych i budowlanych z silnikami diesla, lecz sprawdziła się też w zabytkowym czołgu. Cel montażu instalacji to obniżenie kosztów eksploatacji nawet o 20 – 25%. Dodatkowo obniża emisję cząstek stałych, czyli po prostu sadzy w spalinach czołgu. Trwałość i niezawodność instalacji STAG Diesel potwierdzona została testami w wyjątkowo trudnych warunkach podbiałostockiej żwirowni.

STAG sponsor VII Pikniku Militarnego "Misji Wschód"

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.