Aktualności

AC S.A. z wyróżnieniem "Pracodawca Przyjazny Edukacji"

10.02.2017


Firma AC S.A. znalazła się w gronie 12 podlaskich pracodawców, którzy odebrali statuetki "Pracodawca Przyjazny Edukacji". Wyróżnienie przyznawane jest podmiotom aktywnie współpracujących z białostockimi szkołami zawodowymi.

W czwartek, 9 lutego, w Zespole Szkół Rolniczych przy ul. ks. St. Suchowolca 26 odbyła się trzynasta edycja konferencji „Kształcenie zawodowe – egzamin zewnętrzny – rynek pracy”. Tegorocznym rozmowom przyświecało hasło „Kontynuować dobre, rozwijać najlepsze”. Była to okazja do wymiany doświadczeń i podzielenia się dobrymi praktykami.

Pracodowcy Przyjaźni Edukacji 2017 AC S.A.

– Kładziemy nacisk na rozwój kształcenia zawodowego, tego wymaga współczesny rynek pracy. Dobry zawód to gwarancja dobrego zatrudnienia – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Doceniamy tych pracodawców, którzy chcą współpracować z miejskimi szkołami. Tych, którzy pomagają młodym ludziom w praktycznej nauce zawodu.

„Pracodawcy Przyjaźni Edukacji” pomagają młodzieży zapoznać się z różnymi zawodami i miejscami pracy (np. polityką organizacyjną i marketingową). Organizują m.in. wycieczki zawodoznawcze, edukacyjne zajęcia zawodowe, praktyki i staże. Biorą udział w doposażeniu pracowni zajęć praktycznych w szkołach i wyposażeniu w nowoczesne technologie. Dzięki temu młodzież zdobywa cenne doświadczenie i poznaje tajniki poszczególnych zawodów. To procentuje, bo współczesny rynek pracy potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów. Później młodym ludziom łatwiej jest znaleźć pracę w lokalnych firmach.

Pracodowcy Przyjaźni Edukacji 2017 AC S.A.

 

« wróć