Aktualności

STAG Rally Team wysoko na podium

15.11.2016


Właśnie zakończył się sezon jednego z najbardziej widowiskowych oraz najprężniej rozwijających się sportów motorowych na świecie – driftingu, który z roku na rok zyskuje na popularności także w Polsce.

Drifting stanowi dyscyplinę sportową polegająca na umiejętnej jeździe bokiem w kontrolowanym poślizgu. Z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportową także w Polsce. Świadczy o tym rosnące zainteresowanie kibiców oraz zaawansowany poziom jazdy polskich zawodników.

Dwaj zawodnicy STAG Rally Team osiągnęli doskonałe wyniki i uplasowali się wysoko na podium. W tegorocznym sezonie Kamil Dzierbicki zajął 5. miejsce w klasie PRO Driftingowych Mistrzostw Polski oraz 10. w klasyfikacji generalnej Drift Open Polish Drift Series. Z kolei Daniel Duda ze STAG Rally Team, zdobywca 27. miejsca w klasie CHALLANGE Driftingowych Mistrzostw Polski oraz 32. w klasyfikacji generalnej Drift Open Polish Drift Series.

–  W driftingu najważniejsze jest wyznaczenie celu i konsekwentne dążenie do jego realizacji. Nie wolno poddawać się, nawet jeśli wyniki nie są zadawalające. Zwycięstwo to nie kwestia sprzętu, ale talentu i doświadczenia, czyli nabytych umiejętności. W tym roku udowodniłem, że na torze nie liczy się wiek, ale determinacja i ciężka praca. Chociaż mam 18 lat, a w zawodach startuję od 2013 roku, zdobyłem wyniki, z których jestem bardzo zadowolony. W przyszłym roku po raz kolejny zawalczę o wysokie miejsce na podium – podsumował sezon 2016 Kamil Dzierbicki.

 

STAG Rally Team

 

 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.