Aktualności

Duża Perła Polskiej Gospodarki dla spółki AC S.A.

03.11.2016


W trakcie gali rankingu Perły Polskiej Gospodarki w dniu 28 października uhonorowano najznamienitsze polskie firmy. Białostocka spółka AC S.A., lider branży samochodowych instalacji gazowych uhonorowana została notowana na GPW Tytułem Dużej Perły Polskiej Gospodarki - zdobywając 1. miejsce na tej liście.

Była to już czternasta edycja tego wydarzenia organizowanego przez wydawcę anglojęzycznego miesięcznika Polish Market.

Ranking Pereł Polskiej Gospodarki opracowywany jest przez naukowców z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji, Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tytuł Perły Polskiej Gospodarki jest przyznawany na podstawie szczegółowych kryteriów i metodologii. Badanie, w jakim biorą udział firmy jest nieodpłatne.

Warunkiem udziału w rankingu jest osiąganie przez przedsiębiorstwo minimum 100 milionów złotych przychodu oraz odesłanie wypełnionej ankiety. Pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości firmy mierzonej wartością przychodów ogółem, ale również od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej.

Zgłoszone i zakwalifikowane do rankingu przedsiębiorstwa są klasyfikowane (poza podziałem sektorowym) w kategoriach „Perły Wielkie” oraz „Perły Duże”.

Warunkiem koniecznym zakwalifikowania się przedsiębiorstwa do procedury kwalifikacyjnej w kategorii „Perły Wielkie” jest osiągnięcie w roku rozrachunkowym przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi w wysokości co najmniej 1 miliard zł, a warunkiem koniecznym zakwalifikowania się przedsiębiorstwa do procedury kwalifikacyjnej w kategorii „Perły Duże” jest przychód netto w wysokości co najmniej stu milionów złotych.

Białostocka AC S.A., której prezesem jest Katarzyna Rutkowska, otrzymała tytuł Perły Dużej.

Na kolejnych miejscach wyróżnione zostały tą nagrodą: PETRAX Sp. z o.o. oraz Grupa Kapitałowa PROCHEM SA.

Dodajmy, że AC S.A. nie po raz pierwszy znalazła się na liście Pereł Polskiej Gospodarki zajmując tam wysokie miejsca. Ale pierwszy raz jest na miejscu 1.

Nagroda Perła Polskiej Gospodarki 2016CERTYFIKAT Perła Polskiej GOSPODARKI

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.