Aktualności

Robot samojezdny dla przemysłu motoryzacyjnego

03.10.2016


W wyniku zawartego porozumienia o współpracy pomiędzy AC S.A. a Wydziałem Transportu Politechniki Śląskiej stworzono autorski projekt robota samojezdnego z przeznaczeniem dla przemysłu motoryzacyjnego.

Rozwój i automatyzacja technologii to w dzisiejszych czasach działania na porządku dziennym. Wprowadzanie zautomatyzowanych maszyn w magazynach, to zarówno rozwój każdego dużego, specjalistycznego przedsiębiorstwa, jak i również ułatwienie procesów kompletacji zachodzących w magazynie.

Praca związana z testowaniem i doborem odpowiednich czujników do samojezdnego wózka widłowego ma na celu dostosowanie pojazdu do wymogów przedsiębiorstwa, oraz zapewnienia bezpieczeństwa dla pracowników. W celu dobrania  odpowiednich czujników, wykonano dokładną analizę działania czujników i wpływu innych czynników na ich działanie.

Projekt był tematem pracy magisterskiej inż. Zuzanny Zyzak i inż. Marcina Zdziecha. Promotorami zostali dr Inż. Krzysztof Garbala zatrudniony w AC S.A., oraz dr Inż. Kazimierz Witaszek i dr inż. Mirosław Witaszek z ramienia Politechniki.

robot Politechnika Śląskarobot Politechnika Śląska
 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.