Aktualności

AC S.A. laureatem konkursu Regionalne Orły Eksportu 2016

21.06.2016


AC S.A. laureatem konkursu Regionalne Orły Eksportu 2016.Wyłoniono najlepszych eksporterów 2016 roku z województwa podlaskiego. Wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Regionalne Orły Eksportu, organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”, nie zabrakło firmy AC S.A. – producenta innowacyjnych systemów LPG/CNG marki STAG.

Regionalne Orły Eksportu to cykl wydarzeń organizowanych na terenie całej Polski, którego celem jest promocja eksportu oraz związanych z nim tematów: najbardziej interesujących kierunków zbytu oraz sektorów o największym potencjale eksportowym. W ramach cyklu odbywa się także konkurs o takiej samej nazwie, w ramach którego wyłanianie są przedsiębiorstwa oraz osoby w znaczącym stopniu wpływające na ożywienie polskiego eksportu. 

Jedną z takich firm jest AC S.A. wiodący w Polsce i doceniany na rynkach zagranicznych producent samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Białostocka firma działa na polskim rynku motoryzacyjnym od 30 lat i, jak podają przedstawiciele firmy, posiada ok. 50 proc. udziałów w rynku. Oferta produktowa AC S.A. dociera do ponad 40 krajów na całym świecie – m.in. Niemiec, Rosji, Ukrainy, Turcji oraz Tajlandii.

 

W konkursie Regionalne Orły Eksportu firma została wyróżniona w dwóch kategoriach: Innowacyjny Produkt Eksportowy oraz Najlepszy Eksporter. Pierwszy z przyznanych tytułów podkreśla innowacyjność oraz złożoność myśli technologicznej AC S.A., drugi natomiast – silną pozycję na rynku eksportowym przy zachowaniu wysokich wyników finansowych.
 
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 2 czerwca br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Firmę reprezentowała Katarzyna Rutkowska, Prezes spółki AC S.A.: – Fakt, że nasza firma została laureatem konkursu Regionalne Orły Eksportu jest dla nas niezwykle istotny. Wyróżnienie pokazuje bowiem, jak wiele pracy włożyliśmy w rozwój spółki oraz motywuje nas do dalszego poszerzania swojej działalności i to nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym.
 
To już druga nagroda wręczona firmie AC S.A. w ostatnim czasie – 25 maja br. spółka otrzymała tytuł Podlaskiej Marki za instalację STAG Diesel.

 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.