Aktualności

Cerber na torze z AC

23.03.2014

Współpraca z Politechniką Białostocką to nie tylko wspólne projekty czy seminaria, ale również wspieranie działalności kół naukowych. Najlepszym przykładem jest zespół Cerber Motorsport, który rozpoczął przygotowania do kolejnej edycji zawodów Formuły Student.


Sponsorowany przez firmę AC zespół Cerber Motorsport zadebiutował w wyścigach Formuła Student na torze Formuły 1  Hockenheimring w Niemczech, wziął też udział w zawodach Formuła Student Hungary, w miejscowości Gyor na Węgrzech. Ekipę Cerbera tworzą studenci Politechniki Białostockiej – twórcy pojazdu.


Zawody Formuła Student powstały w latach 70. W Stanach Zjednoczonych, kiedy po raz pierwszy połączono rywalizację studentów różnych uczelni z budową samodzielnie zaprojektowanego pojazdu. Obecnie zawody osiągnęły rangę międzynarodową - odbywają się w kilkunastu krajach świata, zaś liczba biorących udział zespołów akademickich przekracza 500.
Firma AC SA sponsoruje Cerbera od 2013 roku. Wsparcie ze strony AC SA obejmowało udostępnienie obudów elektronicznych oraz elementów do budowy wiązki elektrycznej pojazdu oraz pokrycie kosztów zakup specjalistycznych amortyzatorów wyczynowych do pojazdu.

certyfikat zlotego sponsora STAG zaspol cerber

Dzięki zaoferowanej pomocy zespół Politechniki Białostockiej osiągnął duży sukces – obecnie w światowym rankingu znajduje się na najwyższej pozycji wśród wszystkich polskich uczelni! Studenci otrzymali nagrodę Sporstmanship Award od organizatorów zawodów Formula Student Germany za pomoc udzieloną innym ekipom borykającym się z problemami technicznymi. Film podsumowujący zmagania na zawodach zajął drugie miejsce w konkursie Media Award.


Prace nad nowym budową nowego bolidu można śledzić tutaj: www.facebook.com/CerberMotorsport.

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.