Aktualności

Bitwa na Marki

22.05.2014

W dniach 23-25 maja, załoga firmy AC SA wzięła udział w pierwszej edycji “Bitwy na marki”, imprezie o charakterze turystyczno-sportowym w  formie zlotu, przeznaczonej dla posiadaczy samochodów terenowych. Na zlot, który odbył się na terenie nieczynnego lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą przybyły 142 samochody takich marek, jak Suzuki, Land Rover, Jeep, Nissan, Mitsubishi oraz Toyota z reprezentacją naszej firmy.
 

 

Rywalizacja odbywała się w zespołach, które do wyboru miały trzy trasy z elementami sprawnościowymi (dla rodzin) przeprawowymi (dla samochodów przygotowanych do jazdy w ciężkim terenie) i odcinkami szybkościowymi.

 

Rywalizacja zaczęła się w piątek od 2,5 godzinnego wyścigu dookoła lotniska o długości 11 km. W sobotę wokół Nowego Miasta organizatorzy wytyczyli dwie pętle terenowe, w sumie około 100 km, na których załogi miały do zaliczenia po trzy próby: sprawnościowe, przeprawowe i szybkościowe. Niedziela rozpoczęła się od wyścigu na 1/4 mili, następnie rozegrano bardzo widowiskową konkurencję jaką było przeciąganie samochodów na kinetykach.
Elementem kulminacyjnym, niedzielnego poranka, była konkurencja o nazwie "rodzinny samochód", polegająca na konieczności załadowania jak największej liczby osób do samochodu danej marki. W konkurencji tej bezapelacyjnie wygrała nasza Toyota Hilux, która zmieściła aż 56 osób.

 


Spośród sześciu marek najwięcej punktów zdobył Jeep, który wyprzedził Mitsubishi i Suzuki. Właściciele Jeepów byli najliczniejszą grupą (39 aut) i dysponowali najlepiej przygotowanymi terenówkami. Drużyna Mitsubishi (13 aut) okazała się bezkonkurencyjna na próbach sprawnościowych tam, gdzie potrzebne było zgranie i bezpośrednie zaangażowanie uczestników. Suzukowcy (12 aut) byli najmniejszą, ale najbardziej zmotywowaną grupą w myśl zasady "nie liczy się ilość tylko jakość". Wykazali się zdeterminowaniem i zgraniem, wygrywając najwięcej pojedynków na przeciąganie liny. Toyota (17 aut) postawiła na próby szybkościowe, wykorzystując dynamikę i moc swoich pojazdów. Kierowcy tej marki byli bezkonkurencyjni na Oesach. Zaskakujący wydaje się 5 wynik grupy Nissana (32 auta). Kierowcy Nissanów bardziej ponad rywalizację postawili na integrację. Land Rover (20 aut) okazał się bardzo mało waleczną marką ponieważ uczestnicy bardziej skupili się na pięknych widokach niż udziale w konkurencjach.


Więcej zdjęć i informacji na stronie organizatora imprezy: http://bitwanamarki.pl/galeria.html

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.