Aktualności

AC na podium wśród Pereł Polskiej Gospodarki

17.11.2014

7 listopada 2014 w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Gala Pereł Polskiej Gospodarki. To już dwunasta edycja tego wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez wydawcę anglojęzycznego miesięcznika Polish Market. Patronat nad Galą objęli: Wicepremier i Minister Gospodarki - Janusz Piechociński, Prezes Polskiej Akademii Nauk - prof. Michał Kleiber oraz Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - prof. Tomasz Szapiro.
Podczas Gali głoszone zostały wyniki Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki. Z dumą informujemy iż Spółka AC w tym roku znalazła się na podium zajmując III-cie miejsce, co jest znacznym awansem, gdyż w zeszłym roku zajęliśmy siódme miejsce.
Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” jest jedynym w Polsce rankingiem jakościowym i nie jest dokonywany na podstawie subiektywnych ocen, tylko na podstawie algorytmu opracowanego przez INE PAN szeregujący przedsiębiorstwa według dynamiki i efektywności, wykorzystywania przez nie zasobów kapitału, środków produkcji i pracy. Corocznie komputer INE PAN przetwarza w ten sposób dane z ponad 2000 największych polskich przedsiębiorstw, zgadzających się poddać ocenie. Zbiór laureatów obejmuje firmy, których przychody w okresie roku wyniosły co najmniej 100 milionów złotych (Perły Duże) lub 1 miliard złotych (Perły Wielkie).

 


 

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.