Publications online

Benzyna tanieje, gaz drożeje -

Benzyna tanieje, gaz drożeje

Na stacjach paliw w Polsce wciąż dominują obniżki. Kolejne spadki ceny benzyn i ON ucieszą kierowców tankujących te paliwa. Mniej powodów do zadowolenia będą mieć właściciele aut na gaz, który podrożał o 3 gr i kosztuje średnio 2,74 zł/l.

 

Uśrednione ceny pozostałych paliw to 5,56 zł za litr benzyny bezołowiowej 95 (spadek o 3 grosze), 5,81 zł za litr wysokooktanowej benzyny 98 (2-groszowy spadek) oraz 5,64 zł za litr oleju napędowego (obniżka o jeden grosz).

Najniższymi cenami paliw na stacjach mogą cieszyć się mieszkańcy Śląska, gdzie litr popularnej benzyny 95 kosztuje średnio 5,48 zł, a oleju napędowego tylko 5,56 zł. Najtańszymi miastami, pod względem poziomu detalicznych cen paliw, okazały się być Lublin oraz stolica Śląska - Katowice. Zdecydowanie wygrywają one w naszym zestawieniu ze średnimi cenami: 5,42 zł za litr benzyny 95 i 5,64 zł za litr ON (Lublin) oraz 5,50 zł za litr 95 i 5,55 zł za litr ON (Katowice).

Najwyższe ceny zanotowaliśmy w woj. zachodniopomorskim i jego stolicy - w Szczecinie. Uśrednione ceny z całego regionu to 5,64 zł za litr popularnej benzyny 95-oktanowej oraz 5,70 zł za litr oleju napędowego. Taką samą cenę za benzynę bezołowiową 95 zanotowaliśmy w Szczecinie, gdzie za litr oleju napędowego płaci się średnio tylko 2 grosze mniej niż w całym regionie. Cena tego paliwa w tym mieście to 5,68 zł/l.

 

Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/benzyna-tanieje-gaz-drozeje/llk53 15.07.2015

« back

Read about autogas - Publications online

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.